Andrzej Brzozowski z Jackiem Panasem znowu się kłócą. O co tym razem? Jak się okazuje różnica zdań dotyczy organizowania imprez wieczorową porą na starówce. Kto według Was ma rację?
Przeglądając stare fotografie, znalazłem zdjęcie, a na jego odwrocie napis – Olsztyn centrum. Bardzo ciekawi mnie jak wyglądała dawniej stolica Warmii i Mazur. Wiem, że w naszym mieście mieszkał Pan od wczesnych lat pięćdziesiątych. Co jest na fotografii?
6,4 mln zł tyle będzie wynosić kwota do podziału w ramach tegorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad i trybu jego przeprowadzenia.
Gmina Dywity i Fundacja Mazury PL zapraszają serdecznie mieszkańców gminy powyżej 25. roku życia do udziału w projekcie „Ja w Internecie”, czyli bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji cyfrowych. Szkolenia będą realizowane do końca lipca w zakresie 7 zróżnicowanych modułów. – Zachęcam do udziału w projekcie mieszkańców, którzy chcą nauczyć się korzystać z szerokich możliwości, jakie daje Internet – mówi Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity.
Miasto zleciło przeprowadzenie badań opinii wśród mieszkańców, którzy wskazali plusy i to, co trzeba zmienić w OBO. – Wszystkie głosy bierzemy pod uwagę – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
O nastrojach politycznych, budżetach europejskich państw i regionów, a także o nowych szansach dla studentów i uczelni rozmawiamy z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem.
Może szachy nie są tak popularne jak piłka nożna, lecz coraz więcej młodych ludzi decyduje się na tę grę. W efekcie nasi młodzi szachiści z województwa warmińsko-mazurskiego dobijają się do krajowej czołówki.
Będziemy tu publikować najważniejsze i najciekawsze materiały, m.in. teksty Jacusia o historii miasta, słynne felietony "Kto ma rację", cykl o ludziach z pasją oraz wiadomości z Olsztyna i okolic.
Grupa lokalnych aktywistów skutecznie blokuje przebudowę dworca głównego PKP w Olsztynie, której oczekują mieszkańcy.
Rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Piotra Domalewskiego, znanego z produkcji „Cicha noc”. Na ulicach Olsztyna będzie można spotkać z tej okazji takich aktorów jak Kinga Preis oraz Arkadiusz Jakubik.
Piotr Szatkowski (po mazursku Psioter ôt Sziatków) już od wielu lat popularyzuje mowę mazurską i chroni ją przed zapomnieniem. Obecnie na całym świecie jest zaledwie 100-150 osób, które mówią po mazursku. – Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że nic się nie da zrobić. A ja uważam, że przynajmniej w sferze symbolicznej możemy coś zdziałać – mówi Piotr. W tym celu m.in. przetłumaczył książkę „Mały Książę” („Małi Princ”) na mazurski.
Do takiego zagrożenia doszło przy ul. Mazurskiej. Osunęła się tam skarpa z murem oporowym chroniącym kamienicę.
Modernizacja dróg, rozwój gospodarczy powiatu i konieczność zmian w komunikacji aglomeracji olsztyńskiej. O tych i innych planach powiatu rozmawiamy ze starostą olsztyńskim Andrzejem Abako.
Michał Semczyszyn jest kolekcjonerem pamiątek związanych, m.in. z dawnym Olsztynem. W swoich zbiorach ma mundury, pikielhauby, pocztówki, butelki czy porcelanowe korki. W 2017 roku zakupił przez Internet tablicę z dawnego dworca. Było to niezwykłe odkrycie z tego względu, że blacha przetrwała przez kilkadziesiąt lat w niemal nienaruszonym stanie. Unikalne zbiory można oglądać na facebookowym profilu Kasernopolis.
Trwają VI Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach. Wojewódzka Inauguracja odbyła się w piątek, 15 lutego w Pieniężnie. Natomiast w Olsztynie odbyła się w poniedziałek, 18 lutego. W tym dniu w olsztyńskim Ratuszu otwarto wystawę „Perły Dominium Warmińskiego” oraz zaprezentowano walory filatelistyczne wydane z okazji VI Dni przez Stowarzyszenie Sympatyków Filatelii Maltańskiej.
Temperatura: 0°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1010 hPa Wiatr: 20 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn