Jeszcze niedawno te dwa duże, olsztyńskie osiedla oddzielał teren porośnięty chaszczami. Teraz mieszkańcy mogą cieszyć się z kolejnej przyjaznej przestrzeni. Ale mniej oczywistą funkcją tego pięknego parku jest gromadzenie nadmiarów wody opadowej.
Choć w kalendarzu już wiosna, na razie nie widać tego zbyt wyraźnie w lasach i parkach. Jednak kolejne posadzone drzewa na pewno wkrótce jeszcze bardziej zazielenią Olsztyn.
Ona i ona. Dwie kobiety, dwie aktorki. Człowiek i człowiek. Starsza na deskach sceny spędziła niemal całe życie, w Teatrze Jaracza w Olsztynie jest nieprzerwanie od lat niemalże pięćdziesięciu, niejako zrosła się z miastem i miejscem.
Do gwiazd tegorocznej Kortowiady dołącza jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. O.S.T.R., który w tym roku świętuje – z dwuletnim opóźnieniem – dwudziestolecie swojej działalności, wystąpi w Kortowie 2 czerwca.
Po dwuletniej przerwie obrady wznowiła Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna. Podczas pierwszego posiedzenia wybrane zostały najważniejsze organy rady.
Konsorcjum firm Budimex SA i KZN Rail Sp. z o.o. rozbuduje olsztyńska zajezdnię tramwajową. Umowa na realizację zadania została podpisana.
Trwa rozbudowa linii tramwajowych w stolicy Warmii i Mazur. W związku z tym wykonawca prac wprowadzi nowe rozwiązania w organizacji ruchu.
Jest decyzja o rozpoczęciu prac nad planem zagospodarowania przestrzennego terenów sportowych przy al. Sybiraków. W tym miejscu w przyszłości ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego.
Polscy medycy z całego świata mają zjechać w następnym roku do Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur podpisano list intencyjny, dotyczący organizacji XI Kongresu Polonii Medycznej i IV Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich.
Bezprecedensowy atak Rosji na Ukrainę sprawił, że wrócił temat przyszłości Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej.
Teatr Jaracza zaprasza na premierę. To spektakl "Zabicie ciotki"
26 marca 2022 roku w Olsztyńskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera spektaklu pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego.
LEADER to jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych narzędzi rozwoju obszarów wiejskich w Europie. Ma pomóc włączyć mieszkańców wsi w proces oddolnego podejmowania decyzji i działań mających na celu poprawę jakości ich życia. Społeczność lokalna ma przez to stać się najważniejszym podmiotem całego procesu decyzyjnego. W ramach metody LEADER funkcjonują Lokalne Grupy Działania (LGD), będące rodzajem partnerstw terytorialnych powstałych jako oddolna inicjatywa, zrzeszająca przedstawicieli lokalnych organizacji z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego oraz mieszkańców działających na rzecz lokalnej społeczności. Lokalne Grupy Działania są głównym narzędziem stosowanym w ramach podejścia LEADER, a ich udział w rozwoju danego obszaru odbywa się poprzez bezpośrednie angażowanie lokalnych przedstawicieli w opracowywanie i realizację Lokalnych Strategii Rozwoju (LSR).
23 marca 2022 roku, w godzinach porannych, zmarł ks. abp senior Edmund Piszcz.
Wypadki i różne nieprzyjemne incydenty niestety zdarzają się codziennie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi samochód. W takich sytuacjach potrzebny jest ekspert, który swoim profesjonalnym okiem wyceni wartość pojazdu, oceni szkody i wyda ekspertyzę. Osobą, której mowa jest rzeczoznawca samochodowy. Czasami jednak może okazać się, że ekspert, który współpracuje z ubezpieczycielem zbyt nisko oszacował szkody lub wydał inną krzywdzącą dla poszkodowanego decyzję. Co zrobić w takiej sytuacji? Skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego - rzeczoznawca samochodowy Olsztyn.
Uchodźcy z Ukrainy od 16 marca mogą wnioskować o nadanie numeru PESEL. Dokumenty można złożyć w każdym urzędzie gminy.
20-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Policjanci w trakcie kontroli znaleźli przy nim amfetaminę i marihuanę. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań ze względu na podejrzenie kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Okazało się także, że jeden z jego pasażerów był poszukiwany.
Marnotrawstwo żywności to powszechny problem jaki występuje w szczególności w zamożniejszych społeczeństwach. W czasach dużego przyrostu ludności na świecie i nierównomiernego dostępu do dóbr, w tym żywności, staje się kwestią coraz ważniejszą z punktu widzenia globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. Marnotrawstwo żywności rodzi liczne skutki środowiskowe, gospodarcze i społeczne. Przyczynia się do niszczenia środowiska przez emisję gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji uwalnianych podczas produkcji żywności, która nie zostanie wykorzystana. Środowiskowe skutki marnotrawstwa żywności dotyczą również nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych, w tym gruntów i wody pitnej oraz wycinki lasów na potrzeby produkcji żywności i niszczenia bioróżnorodności.
Temperatura: 2°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1014 hPa Wiatr: 10 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn