Tegoroczne Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach odbyło się w ostródzkim amfiteatrze. — Takie spotkania są ważne, bo pozwalają mocniej docenić trudną pracę sołtysek i sołtysów, a to oni na co dzień kierują naszymi małymi ojczyznami — mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie rusza nowa wielka inwestycja. Powstanie tam szpitalny kliniczny oddział ratunkowy, którego zadaniem będzie przede wszystkim kompleksowa obsługa urazu wielonarządowego i zmniejszenie kalectwa pourazowego.
W związku z trwającymi pracami związanymi z przebudową hali sportowej Urania od poniedziałku 06.06. zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.
Znamy już wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Z rządowego funduszu do Olsztyna trafi 5 milionów złotych na modernizacje boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej numer 18.
Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej
Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w okolicy jednego z komisów samochodowych swoim zachowaniem miał stwarzać zagrożenie dla innych osób. We wskazanym miejscu, w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli ciała dwóch mężczyzn.
W Elblągu prężnie działa sklep internetowy sprzedający akcesoria do wypieków – „Coś na tort”. Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać z osobą stojącą za jego sukcesem - panią Martą Kosowską, założycielką.
Olsztyńscy policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśnili okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca Olsztyna. Bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu został zatrzymany 25-letni członek rodziny 47-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa.
Rolnictwo różni się od większości innych rodzajów działalności gospodarczej pod wieloma względami. Pomimo wielkiego znaczenia jakie odgrywa w gospodarce produkcja żywności, dochody rolników są o około 40 procent niższe niż dochody z działalności pozarolniczej. Rolnictwo w większym stopniu niż wiele innych obszarów działalności zależy od warunków pogodowych i klimatu. W rolnictwie nie da się reagować natychmiast na sygnały dotyczące popytu, a uprawa większej ilości płodów rolnych lub produkcja większej ilości mleka bez wątpienia wymaga czasu. Działalność rolnicza musi być opłacalna, a jednocześnie zrównoważona i przyjazna dla środowiska. Rolnicy muszą też utrzymywać gleby w dobrym stanie i chronić różnorodność biologiczną. Ze względu na powyższe uwarunkowania wsparcie publiczne dla tej działalności odgrywa bardzo istotną rolę.
Wielkimi krokami zbliża się Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W wydarzeniu weźmie udział dwoje przedstawicieli stolicy Warmii i Mazur.
Pomimo Brexitu Wielka Brytania jest wciąż jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla polskich firm. Problemem dla wielu z nich okazuje się wybór skutecznych narzędzi do realizacji strategii wejścia. Przedsiębiorcy realizujący np. projekty internacjonalizacyjne lub próbujący własnymi siłami wejść na nowy rynek często zadają sobie pytania typu: Jak zaplanować efektywne działania w pierwszych i kolejnych 12 miesiącach? Jakich kontaktów należy szukać, aby skutecznie wejść na rynek brytyjski? Czym różnią się negocjacje z partnerami z UK od innych?
Poznaliśmy tegorocznych laureatów Stypendiów Naukowych im. Marka Baumana. To wyjątkowe wyróżnienie ustanowione dla uczczenia pamięci wieloletniego skarbnika województwa, którego praca miała doniosły wpływ na rozwój naszego regionu.
Znamy wyniki 33. edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Wśród najlepszych znalazły się teksty powstałe w Pracowni Dramatu Olsztyńskiego Teatru Lalek.
Gospodarka o obiegu zamkniętym, inaczej nazywana także gospodarką cyrkularną, to koncepcja zmierzająca do racjonalnego wykorzystania zasobów oraz ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko, jakie powstaje w różnego rodzaju procesach produkcyjnych. Gospodarka cyrkularna to alternatywa dla modelu linearnego, który w uproszczeniu polega na tym, że wydobywamy surowce, wytwarzamy produkt, następnie go używamy, a po pewnym czasie wyrzucamy. Głównym założeniem GOZ jest więc minimalizacja zużycia surowców, a powstające odpady traktowane są jako surowce w kolejnych etapach produkcyjnych. Zgodnie z tą ideą również odpady z sektora rolniczego mogą stanowić surowiec, np. dla biogazowni.
Zakończyła się warta ok. 3,76 mln złotych budowa nowego pomostu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Wkrótce będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Olsztyna oraz goście naszego miasta.
Na stałe wpisała się w krajobraz Olsztyna i stała się charakterystycznym elementem dawnej Uranii. Wykonawca prac związanych z modernizacją hali widowiskowo-sportowej przygotowuje się do budowy nowej kopuły.
Akademicka platforma dla naukowców Research.com opublikowała listy rankingowe wiodących badaczek i badaczy w poszczególnych dyscyplinach naukowych w 2022 roku. Wśród nich jest dwóch naukowców ze stolicy Warmii i Mazur.
W Olsztynie doszło do potrącenia dwóch osób poruszających się jedną hulajnogą. Sprawcą kolizji drogowej był 65-letni kierowca osobówki, któremu za stworzenie zagrożenia w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.
Średniomineralizowana, średnio twarda, o odpowiedniej zawartości biopierwiastków, jak magnez czy wapń. Olsztyńską wodę można pić bezpośrednio z kranu lub... ulicznego zdroju.
Jest jednym z sześciu nowych zbiorników retencyjnych, jakie w ostatnich latach powstały na terenie Olsztyna. Przy okazji realizacji tej ogromnego przedsięwzięcia dwa kolejne zostały przebudowane. Zbiornik retencyjny Sikorskiego/Paukszty - podobnie, jak ten zrealizowany przy ulicach Bukowskiego/Antonowicza - jest wyjątkowy, bowiem pełni też funkcję parku.
Temperatura: 5°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1014 hPa Wiatr: 8 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn