Kongregacja Przemysłowo – Handlowa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej świętuje swoje dwudziestolecie. Podczas jubileuszowego spotkania Kapituła przyznała Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi nagrodę „Syzyfa Roku 2022”.
Najnowsze prace znanego olsztyńskiego rzeźbiarza i malarza Tomasza Witkowskiego będzie można zobaczyć w czwartek 13 października w Galerii Amfilada (ul. Dąbrowszczaków 3, godz. 18.00), gdzie odbędzie się wernisaż jego wystawy pt. „Zetknięcia”.
W związku z koniecznością aplikowania do Wojewody Warmińsko – Mazurskiego o przyznanie środków na wypłatę dodatków do źródeł ciepła zapraszamy wszystkie podmioty wrażliwe spełniające niezbędne kryteria do składania wniosków o otrzymanie rekompensaty.
Intensywna praca policyjnych wywiadowców oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu doprowadziła do odzyskania skradzionego subaru oraz zatrzymania podejrzanego o jego kradzież. 32-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.
Przestępcy wykorzystują każdą nadarzającą się okoliczność, aby wyłudzić od nas pieniądze. Ty razem, internetowi oszuści poszli o krok dalej i wykorzystują problemy z dostępnością oraz wysokimi cenami oferowanego do sprzedaży opału. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop i zatrzymali 47-latka, który przyznał się do popełnienia przestępstwa oszustwa i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Nieuczciwy sprzedawca oszukał swoich klientów na kwotę blisko 20 tysięcy złotych i działał w warunkach tzw. recydywy, przez co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Wizja szybkiego zarobku skusiła mieszkankę Olsztyna do inwestycji w kryptowaluty. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła prawie 70 tys. zł. Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych oszczędności. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku przy tego typu transakcjach.
Aby wypracować najlepsze dla miasta rozwiązania trzeba iść w teren - przekonują urzędnicy olsztyńskiego magistratu i zapraszają mieszkańców na wspólne spacery i warsztaty podczas który zostaną wypracowane takie rozwiązania, które będą najkorzystniejsze dla mieszkańców i przedsiębiorców gminnego obszaru rewitalizacji.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworów głowy i szyi, które odbędą się w ramach akcji "Dzień wczesnej diagnozy - IV Tydzień profilaktyki nowotworów głowy i szyi w Polsce".
Jak brzmi muzyka zagrana na smyczki i dwa rowery? A jak zilustrować muzycznie fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarną energię? Tego wszystkiego i wiele więcej będzie można dowiedzieć się i wysłuchać przez cztery najbliższe dni (6 - 9.10.) podczas Festiwalu Sonikalia.
W piątek 7 października w Aura Centrum Olsztyna oraz w sobotę 8 października w Galerii Warmińskiej, odbędą się warsztaty przygotowane przez startup społeczny Dotlenieni.org, działający na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. Mieszkańcy Olsztyna będą mogli dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o tereny zielone i jak mogą zaangażować się w sadzenie drzew w najbliższym otoczeniu. Następnie zostaną zaproszeni do sadzenia Wirtualnych Drzew, które wczesną jesienią zostaną zamienione na prawdziwe i zasadzone w rejonie Olsztyna. Akcję rzeczywistych nasadzeń poprzedzą warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, czyli w wywodzących się z Japonii naturalnych doniczkach stworzonych z ziemi i mchu. Warsztaty połączone z zielonym konkursem są bezpłatne i nie obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Akcja jest kolejnym działaniem w ramach kampanii edukacyjnej „Nie bądź plastik”.
Jedna kontrola drogowa i 32 punkty karne. Mowa tu o 24-latku, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 90 km/h, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i korzystał z telefonu podczas jazdy. Pirat drogowy stracił już prawo jazdy i został ukarany mandatem w kwocie 3100 złotych.
Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który al. Sikorskiego w Olsztynie jechał bez powietrza w kole. Ponadto okazało się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wkrótce może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Miało być 700, a przyszło prawie dwa razy tyle! Olsztynianie pokazali solidarność z mieszkanką naszego miasta - malutką Kingą Rydz, która choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje najdroższego leku świata.
W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 30 kolizji drogowych. W piątek pracowaliśmy na miejscu wypadku drogowego na DK 51. Niestety kierujący osobowym citroenem zmarł w szpitalu. Ponadto policjanci wyeliminowali z dróg kolejnych nietrzeźwych kierujących czy piratów drogowych.
Policjant z Olsztynka swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w służbie patrolowej wykorzystał zatrzymując przestępcę drogowego. Sierż. Kamil Wiśniewski w czasie wolnym zauważył i zatrzymał kierującego audi, którego zapamiętał z poprzednich interwencji. Okazało się, że 21-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Temperatura: -1°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1019 hPa Wiatr: 15 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn