4 kwietnia (czwartek) z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt w popularnej Sowie przy ul. Zamkowej 2 odbędzie się koncert, z którego środki zostaną przekazane na pomoc bezdomnym zwierzętom ze schroniska. Impreza rozpocznie się o godz. 19. Aby wejść, należy przynieść karmę dla zwierzaka – najlepiej mniejszą, ale lepszą – lub też wrzucić parę złotych do puszki Stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka.
Takie hasło przyświeca czterem licealistkom, realizującym projekt w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni Z Teorii”.
Andżelika Możdzanowska, wiceminister Inwestycji i Rozwoju odwiedziła nowy zakład Piekarni Tyrolska pod Olsztynem. Była pod wrażeniem.
W piątek (22 marca) podczas uroczystego finału akcji Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” w ręce przedstawicieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących został przekazany bon o wartości 5 tys. zł na realizację projektu społecznego, który zakłada stworzenie podwórkowej strefy gier. Placówka jest bardzo aktywna na polu organizacyjnym. Nauczyciele swoim zapałem zarazili też dzieci.
Każdej osobie z niedosłuchem można pomóc. Ważne jest, aby rozpoznanie nastąpiło jak najwcześniej. Przede wszystkim nie powinniśmy udawać, że problem nas nie dotyczy! Radzą specjaliści z GEERS.
Od 1 kwietnia w Olsztynie ulegają zmianie ceny za odbiór odpadów. W prowadzenie wyższych stawek to pierwsza od 6 lat taka regulacja.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończył postępowanie odwoławcze w sprawie wpisania do rejestru zabytków kompleksu dworca głównego PKP i PKS wraz z towarzyszącymi obiektami. Uchylił wcześniejszą decyzję wojewódzkich służb konserwatorskich.
Dwadzieścia dwa zabytki dostały rekomendację prezydenta do udzielenia dotacji. W środę Rada Miasta zdecyduje czy administratorzy tych obiektów dostaną łącznie 600 000 zł.
Codziennie przechodzimy w pobliżu jakiegoś budynku i nie wiemy, że skrywa tajemnice. Na przykład, kto by się spodziewał, że pierwsza winda jest w budynku zlokalizowanym naprzeciwko nowego ratusza, a pierwszy dźwig osobowy w wielopiętrowym budynku został zainstalowany w wieżowcu przy ulicy Grunwaldzkiej. O takich ciekawostkach często opowiada mi Jacek Panas, dziś przybliży nam historię miejsca ze zdjęcia.
Zdarzenie miało miejsce na Zatorzu. Sprawca wpadł przez swój brak kultury i głupotę.
Po zimowej przerwie na kortowskim stadionie wkrótce znowu rozpoczną się prace budowlane. Zacznie się 2. etap modernizacji obiektu
To najważniejsza od lat zmiana dotycząca rocznych zeznań podatkowych dla osób fizycznych. Jest to duże ułatwienie, z którego korzystają przede wszystkim ludzie młodzi, biegli w komputerowych nowinkach. Eksperci podpowiadają jednak, że warto sprawdzić i przeanalizować rozliczenie podatkowe za rok 2018 sporządzone przez skarbówkę i wprowadzić ewentualne zmiany. Trzeba to uczynić do 30 kwietnia br. Warto przy tym pamiętać o wszelkich ulgach i odliczeniach.
Otaczający nas świat nigdy nie jest tak piękny jak jego odbicie w duszy fotografa – takie motto przyświeca mi od zawsze. Jest to parafraza słów nieżyjącego już nestora polskiej fotografii - Jana Bułhaka.
Do tej pory impreza była sztandarowym wydarzeniem w Ostródzie. Do tego miasta zjeżdżało tysiące fanów tej muzyki. Za przeprowadzką stoją głównie względy finansowe. Takie przynajmniej jest stanowisko władz Ostródy, które potwierdziły, że festiwal opuszcza to miasto, a informację o tym umieściły na stronie internetowej gminy.
Temperatura: 6°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1017 hPa Wiatr: 10 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn