Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 kwietnia 2025 04:17

Droga do Euro zacznie się w Olsztynie

Wielki sport wraca do stolicy Warmii i Mazur. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn zainauguruje w naszym mieście eliminacje do finałów mistrzostw Europy.
  • Źródło: olsztyn.eu
Droga do Euro zacznie się w Olsztynie

Te zawody odbędą się w styczniu i lutym 2026 roku w Danii, Szwecji i Norwegii. Jednak Biało-Czerwoni będą musieli przebrnąć przez eliminacje.

Los skojarzył w jednej grupie z Polakami drużyny Rumunii, Portugalii i Izreala. I właśnie ekipa tego ostatniego kraju w pierwszym meczu, 7 listopada, będzie rywalizować z Biało-Czerwonymi w olsztyńskiej Uranii.

- Zapełnijmy tego dnia naszą halę i pomóżmy naszej kadrze doskonale rozpocząć te eliminacje - zachęca prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk.

Informacje o szczegółach dystrybucji biletów zostaną podane w późniejszym terminie.

Urania to dla polskich piłkarzy ręcznych wyjątkowy obiekt. To właśnie w Olsztynie narodziła się niezwykła kadra Bogdana Wenty. Polacy wygrali 19 czerwca 2005 roku w Uranii wyeliminowali faworyzowaną Szwecją, wygrywając 32:26 i awansowali do finałów ME2006. A w kolejnych latach przysparzali kibicom wielu powodów do radości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Olsztyn

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama