Konkurs upamiętniający zmarłego w 2014 roku olsztyńskiego karykaturzystę, rysownika i malarza, zorganizowany został przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy współpracy z Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury. Celem rywalizacji rysowników było wyłonienie i nagrodzenie autorów najlepszych w 2018 roku prac, które bez ograniczeń komentowały życie polityczne, społeczne i sportowe lub były ilustracją artykułu prasowego.
Influencer Marketing to jeden z najnowszych trendów, który stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób prowadzących blogi, fanpage czy videoblogi decyduje się na płatne rekomendowanie i polecanie produktów. Trend ten jest już rozwinięty na, tyle że istnieją specjalne strony łączące reklamodawców z Influencerami. Obecnie, aby zarabiać na swojej rozpoznawalności, nie trzeba być gwiazdą, a zajęcie to możliwe jest praktycznie dla każdej osoby posiadającej profil z kilkoma setkami widzów czy czytelników. Influencer marketing jest również bardzo skuteczny, posiada wiele korzyści i coraz więcej firm decyduje się reklamować właśnie poprzez Influencerów. Czym zatem jest Influencer Marketing? Kim jest Influencer? Jakie korzyści niesie ze sobą Influencer Marketing? Odpowiedzi, przydatne porady oraz wskazówki prezentujemy poniżej.
Z racji trwających VI Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach odbyły się kolejne interesujące spotkania na „Scenie Literackiej” Książnicy Polskiej z olsztyńskimi dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi spoza Olsztyna.
Andrzej Brzozowski z Jackiem Panasem znowu się kłócą. O co tym razem? Jak się okazuje różnica zdań dotyczy organizowania imprez wieczorową porą na starówce. Kto według Was ma rację?
Przeglądając stare fotografie, znalazłem zdjęcie, a na jego odwrocie napis – Olsztyn centrum. Bardzo ciekawi mnie jak wyglądała dawniej stolica Warmii i Mazur. Wiem, że w naszym mieście mieszkał Pan od wczesnych lat pięćdziesiątych. Co jest na fotografii?
6,4 mln zł tyle będzie wynosić kwota do podziału w ramach tegorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad i trybu jego przeprowadzenia.
Gmina Dywity i Fundacja Mazury PL zapraszają serdecznie mieszkańców gminy powyżej 25. roku życia do udziału w projekcie „Ja w Internecie”, czyli bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji cyfrowych. Szkolenia będą realizowane do końca lipca w zakresie 7 zróżnicowanych modułów. – Zachęcam do udziału w projekcie mieszkańców, którzy chcą nauczyć się korzystać z szerokich możliwości, jakie daje Internet – mówi Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity.
Miasto zleciło przeprowadzenie badań opinii wśród mieszkańców, którzy wskazali plusy i to, co trzeba zmienić w OBO. – Wszystkie głosy bierzemy pod uwagę – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
O nastrojach politycznych, budżetach europejskich państw i regionów, a także o nowych szansach dla studentów i uczelni rozmawiamy z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem.
Może szachy nie są tak popularne jak piłka nożna, lecz coraz więcej młodych ludzi decyduje się na tę grę. W efekcie nasi młodzi szachiści z województwa warmińsko-mazurskiego dobijają się do krajowej czołówki.
Będziemy tu publikować najważniejsze i najciekawsze materiały, m.in. teksty Jacusia o historii miasta, słynne felietony "Kto ma rację", cykl o ludziach z pasją oraz wiadomości z Olsztyna i okolic.
Grupa lokalnych aktywistów skutecznie blokuje przebudowę dworca głównego PKP w Olsztynie, której oczekują mieszkańcy.
Rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Piotra Domalewskiego, znanego z produkcji „Cicha noc”. Na ulicach Olsztyna będzie można spotkać z tej okazji takich aktorów jak Kinga Preis oraz Arkadiusz Jakubik.
Piotr Szatkowski (po mazursku Psioter ôt Sziatków) już od wielu lat popularyzuje mowę mazurską i chroni ją przed zapomnieniem. Obecnie na całym świecie jest zaledwie 100-150 osób, które mówią po mazursku. – Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że nic się nie da zrobić. A ja uważam, że przynajmniej w sferze symbolicznej możemy coś zdziałać – mówi Piotr. W tym celu m.in. przetłumaczył książkę „Mały Książę” („Małi Princ”) na mazurski.
Do takiego zagrożenia doszło przy ul. Mazurskiej. Osunęła się tam skarpa z murem oporowym chroniącym kamienicę.
Modernizacja dróg, rozwój gospodarczy powiatu i konieczność zmian w komunikacji aglomeracji olsztyńskiej. O tych i innych planach powiatu rozmawiamy ze starostą olsztyńskim Andrzejem Abako.
Temperatura: 0°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1010 hPa Wiatr: 20 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn