Szkodniki w przemyśle spożywczym to prawdziwy koszmar! Nie tylko wpływają na jakość i bezpieczeństwo żywności, ale także generują ogromne straty finansowe. Wyobraź sobie, że Twoja fabryka produkująca słodycze zostaje zaatakowana przez myszy, a w efekcie partia czekoladek trafia do utylizacji. To tylko jeden z przykładów, jak szkodniki mogą sabotować produkcję i narazić na straty. Dlatego niezwykle ważne jest, aby skutecznie zwalczać te niechciane gości. W tym artykule odkryjesz najskuteczniejsze metody walki ze szkodnikami w przemyśle spożywczym - od identyfikacji po zastosowanie odpowiednich środków.
Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trakcie wczorajszych działań olsztyńscy funkcjonariusze prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „prędkość”. W tym celu sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażą na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych uczestników dróg. Takie zachowania są skrajnie nieodpowiedzialne.
Do aresztu trafił 53- latek, który przyszedł do pracy w stanie nietrzeźwości. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.
Już wkrótce Szkołę Podstawową nr 34 czeka modernizacja jednej z toalet. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie współdziałanie, jakie doprowadziło do realizacji tego zadania.
Każdy rodzic wie, jak ważne jest zapewnienie swojemu dziecku komfortu i bezpieczeństwa w żłobku. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia malucha są kapcie do żłobka. Wybór odpowiednich kapci może wydawać się prosty, ale istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić dziecku najlepsze warunki. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.
Policyjni wodniacy zatrzymali 43-latka, który w trakcie przeprowadzonej interwencji ich znieważył. Mężczyzna wyzywał funkcjonariuszy, groził im i próbował ich opluć. Wszystko zaczęło się od picia alkoholu w miejscu zabronionym na plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Ostatecznie agresywny i nietrzeźwy 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 2 wypadków, z których jeden okazał się śmiertelny. W sobotę w nocy w pobliżu m. Biedowo 21-letni kierujący audi z nieznanych na ten moment przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, mężczyzna zmarł. Od piątku do niedzieli policjanci byli wzywani do 26 kolizji drogowych.
Rozwój międzynarodowej współpracy jednostek naukowych na rzecz lepszego wykorzystywania inwestycji finansowanych z Regionalnych Programów Operacyjnych i tworzenia innowacji w dziedzinie żywności, zdrowia i biogospodarki – to główny cel międzynarodowego projektu "Crosspaths", koordynowanego w ramach programu Horyzont Europa przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN.
Specjaliści wracają do prac na jez. Długim. Rozpoczyna się drugi etap tegorocznego oczyszczania akwenu z moczarki delikatnej.
Oficjalne uroczystości, ale też wyjątkowa inicjatywa urzędników. Stolica Warmii i Mazur uhonorowała tych, którzy osiem dekad temu walczyli za Ojczyznę.
To będzie nowość na WAMA Film Festival. Organizatorzy zapraszają animatorów kultury i społeczników do wymiany doświadczeń i poznania kulis filmowego festiwalu.
Trwające, olimpijskie zmagania nie usypiają czujności olsztyńskich kibiców. Fani piłki nożnej odliczają godziny do powrotu Biało-Niebieskich na ligowe boiska, wspierający inne gry zespołowe muszą jeszcze poczekać.
Dobra muzyka, lokalne piwo i swojskie jedzenie Energetyczne koncerty zespołów Sztywny Pal Azji, Dr Misio, Tam gdzie rosną poziomki i Fale, pokazy warzenia piwa na żywo, stoiska browarów lokalnych, smaczna żywność od regionalnych producentów, rękodzieło – tak będzie wyglądało Święto Warmińskiego Piwowara, które odbędzie się w sobotę 3 sierpnia w godz. od 16.00-22.30 w malowniczym miejscu nad Jeziorem Dywickim. Zapraszamy!
Po niemal dekadzie w struktury magistratu wraca Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jednostka zacznie funkcjonować 1 sierpnia (czwartek).
Paleciak ręczny, znany również jako ręczny wózek paletowy, to nieodłączny element wyposażenia wielu magazynów, sklepów i fabryk. Choć jego zasada działania jest niezwykle prosta, efektywność i wszechstronność tego urządzenia sprawiają, że jest ono niezastąpione w codziennej pracy.
Przemysł budowlany, podobnie jak wiele innych sektorów, nieustannie ewoluuje. Współczesne technologie i innowacyjne rozwiązania zyskują na popularności, przyczyniając się do efektywności i wydajności prac. Jednym z takich nowatorskich narzędzi jest taśmociąg budowlany - urządzenie, które znacząco zmienia oblicze transportu materiałów na placu budowy.
Jeszcze tylko 2 dni można składać oświadczenia dotyczące tego, gdzie będzie trafiać składka emerytalna – na subkonto w ZUS czy do OFE. Taki dokument mogą składać mężczyźni do 55. i kobiety do 50. roku życia. 31 lipca okienko transferowe ZUS – OFE, które zostało ponownie po ośmiu latach otwarte - zostanie zamknięte.
Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący volkswagenem, którego ujął policjant wspólnie z funkcjonariuszem Służby Więziennej. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu iławskiego.
Temperatura: 2°C Miasto: Olsztyn
Ciśnienie: 1018 hPa Wiatr: 18 km/h
Agencja reklamowo-wydawnicza "INNA PERSPEKTYWA" Ilona Lik
ul. Boenigka 28/12, 10-686 Olsztyn