Zdalna obsługa klientami to nie jedyna możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do kontaktów między urzędem a interesantami. Ta forma wykorzystywana jest m.in. w przypadku przetargów.
Pierwszy raz zdalnie przeprowadzone zostaną przetargi ogłoszone przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Zaplanowane na dwa najbliższe piątki (20 i 27 listopada) licytacje przeprowadzone zostaną za pośrednictwem platformy Teams.
- Ustawodawca dopuścił taką formę przetargu, czyli możliwość przeprowadzenia do w trybie zdalnym - wyjaśnia dyrektor wydziału, Sławomir Bernat. - Uczestnicy dostali linki do przetargu i będą łączyć się z komisją o godzinie wyznaczonej w ogłoszeniu o przetargu. W ten sposób licytacja dojdzie do skutku. Wcześniej, również zdalnie, przeprowadziliśmy weryfikację uczestników.
Przy okazji najbliższego, pierwszego takiego przetargu na zbycie nieruchomości, licytacja będzie dotyczyć mieszkania przy ul. Kościuszki praz gruntów przy ul. Husarii. W kolejnym tygodniu rozstrzygane ma być m.in. postępowanie dotyczące Ośrodka Wypoczynkowego "Kłobuk" w Nowej Kaletce.
Także zdalnie uczestnicy biorą udział w postępowaniach prowadzonych przez Wydział Zamówień Publicznych.
- Na początku listopada otwieraliśmy oferty, które zostały złożone elektronicznie - mówi dyrektor wydziału, Barbara Tulibacka. - Wpłynęły trzy, a wykonawcy mogli zdalnie obserwować ich otwarcie.
Pod koniec miesiąca w podobnym trybie nastąpi otwarcie ofert na zakup laptopów. W tym przypadku jednak oferty są składane w formie papierowej.
Napisz komentarz
Komentarze