Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 00:38
Reklama dotacje dla firm

Zmiany na UWM

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie powstał nowy Wydział Geoinżynierii a Wydział Nauk o Zdrowiu przekształcił się w Szkołę Zdrowia Publicznego.
Zmiany na UWM

Autor: UWM

Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie tworzą  dwie dotychczas funkcjonujące samodzielnie jednostki naukowe: Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydział Nauk o Środowisku. Połączenie jest efektem redukcji liczby dyscyplin naukowych. Na nowym wydziale prowadzone będą badania i zajęcia w zakresie trzech dyscyplin: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, inżynieria lądowa i transport oraz inżynieria środowiska, górnictwo  i energetyka.

początek 2020 roku oznacza również przekształcenie obecnego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Szkołę Zdrowia Publicznego. Ta jednostka naukowa posiadała dotąd najniższą z wszystkich wydziałów UWM kategorię naukową C, dlatego wymagała zmian. "Zgodnie z przepisami wprowadzającymi Statut UWM zaproponowano tam strukturę katedralną. Liczymy, że umożliwi to rozwój badań naukowych, tak aby w 2025 roku dyscyplina nauki o zdrowiu mogła zgłosić akces do ewaluacji, uzyskać dobrą ocenę i wrócić do Wydziału" - przekonywał podczas grudniowego posiedzenia Senatu UWM Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. Jerzy Przyborowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
pochmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Olsztyn

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama