Pieniądze - dokładnie 16,563 mln zł - UWM otrzymał z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od 1 października 2019 r. Uniwersytet rozpoczyna bowiem nowy program: „Uniwersytet wielkich możliwości - program podnoszenia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”. Jego celem jest uzyskanie wysokiej oceny kierunków kształcenia, wzrost liczby studentów, w tym z zagranicy, tworzenie obrazu UWM, jako uczelni nowoczesnej, społecznie odpowiedzialnej i otwartej na zmiany.
Program ten tworzyli przedstawiciele wydziałów we współpracy z pracownikami Centrum Innowacji i Transferu Technologii pod kierownictwem prof. Jerzego Przyborowskiego, prorektora ds. kształcenia i studentów.
Uczelnia zrealizuje 20 zadań. Np. na Wydziale Lekarskim – 12 wykładów otwartych z zakresu pediatrii, genetyki, żywienia, rehabilitacji i immunologii, które wygłoszą wybitni specjaliści z zagranicy; certyfikowane szkolenia i warsztaty dla studentów przygotowujące ich do Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz warsztaty zarządzania stresem i czasem. Na Wydziale Nauk o Zdrowiu – cykl warsztatów dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz ratownictwa medycznego. Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa – przygotowanie i realizacja studiów praktycznych na kierunku leśnictwo oraz kursy, warsztaty terenowe i wyjazdy studyjne - krajowe i zagraniczne dla studentów architektury krajobrazu, leśnictwa, rolnictwa i ochrony środowiska. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych – utworzenie 2 nowych specjalności – projektowanie produktu oraz marketing i zarządzanie produktem, a dodatkowo warsztaty, zajęcia z pracodawcami i wizyty studyjne studentów w wybranych zakładach Europy. Na Wydziale Nauk o Środowisku –9 wykładów otwartych z zakresu turystyki i rekreacji.
Napisz komentarz
Komentarze