Łynostrada to sztandarowy projekt adresowany do rowerzystów i spacerowiczów. Jej realizacja została podzielona na kilka odcinków. Pierwszy łączy Brzeziny z ul. Tuwima. Drogi odcinek, po przekroczeniu tej ostatniej ulicy dalsza trasa przebiega po wale przeciwpowodziowym wzdłuż rzeki Łyny do al. Obrońców Tobruku. Nawierzchnia jest gruntowa z kruszywem naturalnym o szerokości 2,5 m. Dochodzą do tego chodniki betonowe o szerokości 75 cm. Trasa trzeciego odcinka Łynostrady przebiega lewym brzegiem rzeki Łyny pod mostem na al. Obrońców Tobruku i pod mostem na ul. Niepodległości do granicy Parku Centralnego w Olsztynie. Jej nawierzchnia wykonana została z tzw. kostki betonowej bezfazowej.
Ostatnie dwa odcinki przebiegają od ul. Artyleryjskiej do mostu na rzece Wadąg przez Las Miejski brzegiem rzeki Łyny. Początkowo, na odcinku około 175 m Łynostrada przebiega równolegle po obu brzegach rzeki. Odcinek po lewej stronie biegnie tunelem w ul. 15. Dywizji i łączy się z główną trasą rowerową na istniejącej kładce nad Łyną.
W dalszej części przebiega lewym brzegiem rzeki od ul. Artyleryjskiej do mostu Smętka a następnie lasem po prawej stronie Łyny do ulicy prowadzącej do elektrowni wodnej i dalej do mostu na rzece Wadąg, stanowiącej północną granicę Olsztyna. Ścieżka rowerowa biegnąca tunelem pod ul. 15. Dywizji o szerokości 2 m wykonana została m.in. z kostki betonowej. Przy budowie Łynostrady w Lesie Miejskim na większości fragmentów zastosowano nawierzchnię mineralną z kruszywa łamanego, tylko niektóre fragmenty ze względów użytkowych wykonano z tzw. kostki bezfazowej i betonu asfaltowego, w tym odcinek mostu Smętka. - Do końca czerwca realizowany był odcinek pomiędzy Brzezinami a ul. Tuwima. Teraz zostały załatwione wszystkie formalności związane z odbiorami. Dlatego można Łynostradę oficjalnie otworzyć - mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
Imprezę zaplanowano na 25 sierpnia w niedzielę. Początek w godz. 10.
Program
Strefa mentalna (na wysokości szpitala miejskiego)
godz. 10- Joga
godz. 11 - Umysł i Ciało: zajęcia polegające na połączeniu pilatesu i stretchingu.
Strefa aktywnej rodziny (na wysokości ul. Iwaszkiewicza)
godz. 10 - Trening pod chmurką
Zajęcia ogólnorozwojowe, wzmacniające mięśnie i kształtujące sylwetkę. Trening z wykorzystaniem sprzętu typu step, sztanga, kettle, piłki. Intensywność i poziom obciążenia dostosowujesz do swoich możliwości.
Dodatkowo w godz. 10-12:
* pomiary na analizatorze składu ciała Taninta
* konsultacje i porady z trenerami fit
* zabawy dla dzieci:
Mega bańki mydlane, zabawy i animacje z czarodziejską ekipą
Domifiki, malowanie twarzy i tatuaże dla dzieci
* punkt Rowelove podróże - wypożyczalnia przyczepek do
rowerów, rowerowe wycieczki, sprzęt rekreacyjny.
* wypożyczalnia Warmiabus: hulajnogi elektryczne
* pyszne fit przekąski i soki - Fit King Catering
Napisz komentarz
Komentarze