W rezultacie przeprowadzonego badania zostanie określony wpływ innowacji i zagrożeń na zachowania w podróży. Jednym z elementów jest specjalnie przygotowana ankieta, która pomoże w odpowiednim zrealizowaniu projektu.
- Sprawne zarządzanie transportem i mobilnością na obszarach miejskich jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych zagadnień związanych z polityką miejską - mówi kierująca zadaniem dr hab. Agnieszka Dawidowicz z Wydziału Geoinżynierii UWM. - Celem tej polityki jest zaplanowanie i zapewnienie odpowiednich sieci transportowych dostosowanych do współczesnych trendów w podróżach. Wszystkie nowe rozwiązania są nastawione na poprawę lub włączenie zupełnie nowych rozwiązań komunikacyjnych.
Efektem projektu będzie opracowanie uniwersalnego, łatwego w zastosowaniu i ekonomicznego algorytmu geomatycznego do monitorowania zachowań i przyzwyczajeń komunikacyjnych.
Kwestionariusz przygotowany przez olsztyńskich naukowców to 31 pytań. Jego wypełnienie zajmuje zaledwie ok. 10 minut. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny oraz anonimowy.
Projekt ma zostać zrealizowany do połowy następnego roku.
Napisz komentarz
Komentarze