To będzie jeszcze większe wydarzenie, niż dotychczasowe. Pięć scen, ponad 500 prelegentek i prelegentów, 233 wydarzenia, dziewięć wydarzeń kulturalnych - to najważniejsze z Campusowych liczb.
W jakim kierunku będzie rozwijała się Polska w następnych latach i pokoleniach - to jedno z kluczowych pytań, jakie stawiają sobie uczestnicy wydarzenia. To doskonała okazja, by poznać ludzi, którzy chcą działać - aktywistów i społeczników, ekspertów i samorządowców, publicystów oraz artystów.
- Uczestnictwo w Campusie daje możliwość zdobycia cennej i przydatnej wiedzy podczas spotkań z ekspertami oraz tworzy przestrzeń do otwartych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami - zachęcają organizatorzy. - Spotkajmy się, by w przyjaznej, swobodnej i otwartej atmosferze porozmawiać o szansach i zagrożeniach, które stoją przed Polską. Wymieńmy się spostrzeżeniami o gospodarce, pomyślmy, jak dbać o środowisko, podyskutujmy, jak przywrócić Polskę na drogę demokracji i praworządności, a także jak skutecznie pomóc naszym przyjaciołom w Ukrainie.
Wśród wielu gości zaproszonych w tym roku do Olsztyna są istotni reprezentanci wielu dziedzin z kraju i ze świata. Wśród nich m.in. Klaus Welle, Anna Bikont, Marek Belka, Marcin Iwiński.
Jednym ze specjalnych wydarzeń tegorocznej edycji będzie inauguracyjna rozmowa z noblistką, Olgą Tokarczuk. Campus Polska Przyszłości 2023 będzie się odbywać w Olsztynie od piątku do czwartku (25 sierpnia-31 sierpnia).
Napisz komentarz
Komentarze