Elektronik jest jedną z siedmiu olsztyńskich szkół zawodowych, w której przy kształceniu wykorzystuje się nowoczesne metody nauczania. Szybko rozwijająca się szkoła stawia na najnowsze technologie, urządzenia i oprogramowanie.
Spotkania z rozpoznawalnymi absolwentami i konkursy - to w największym skrócie wydarzenia, które były poświęcone temu jubileuszowi. Uroczysta gala, która odbyła się w szkole była zwieńczeniem tych działań.
- Szkoła to nie tylko mury czy specjalistyczny sprzęt - mówi dyrektor szkoły Grzegorz Górski. - To przede wszystkim ludzie, którzy muszą ze sobą współpracować, wspierać się i szanować nawzajem. To oczywiście wspaniali uczniowie, zaangażowani rodzice, niezwykli absolwenci oraz pracownicy szkoły.
Przez 45 lat szkoła przeszła wiele zmian. Było to związane m.in. ze zmianami systemu edukacji czy też koniecznością dostosowania się do potrzeb rynku pracy. Elektronik ciągle kształci na wysokim poziomie kadry dla nowoczesnych dziedzin gospodarki. Co niezwykle istotne - od 2019 roku wszystkie kierunki kształcenia są objęte patronatami firm, które są liderami w swoich branżach i stanowią trzon gospodarki naszego regionu i kraju.
- Dzięki takiej organizacji kształcenia absolwent szkoły jest gotowy do podjęcia pracy zawodowej tuż po ukończeniu szkoły i jest konkurencyjny na rynku pracy - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Warto tu zaznaczyć, że w ostatnich latach szkoła realizowała projekty na łączną wartość prawie 19 mln zł. To kursy, szkolenia, staże czy wyposażenie pracowni.
W tej chwili w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych uczy się ok. 750 osób. W ciągu wszystkich lat mury szkoły opuściło ok. dziewięciu tys. absolwentów.
Napisz komentarz
Komentarze