Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć ukończonych w danym roku. Powinny wyróżniać się szczególnymi walorami. To także promocja modernizacji i propagowanie działań dla ratowania obiektów i budowli.
- Dwadzieścia siedem lata temu mieliśmy pomysł i nadzieję, że najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji uda nam się wypromować i udało się, jesteśmy jedynym Konkursem tego typu - mówi prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Komisarz Konkursu Roman Pikuła. - Najwyższy laur, czyli statuetka i Tytuł "Modernizacja Roku" lub Tytuł "Budowa XXI wieku" jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów.
Do konkursu można zgłaszać obiekty i budynki w dwóch głównych kategoriach: obiekty nowe oraz obiekty modernizowane. Jest niemal 20 rodzajów obiektów, jakie są brane pod uwagę. Oceną zajmie się grono specjalistów z branży budowlanej i architektonicznej złożone z przedstawicieli m.in.: ministerstw i instytucji, politechnik czy środowisk samorządów.
Zgłoszenie do konkursu jest proste. Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej konkursu oraz dołączyć krótki opis obiektu i dziewięć zdjęć - w miarę możliwości po trzy przed, po i w trakcie budowy. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca.
Podczas minionej edycji konkursu w obu etapach głosowania oddano ponad 200 tys. głosów. Do konkursu zgłoszono 510 obiektów, czyli około 2,4 podmiotów - inwestorów, wykonawców i autorów projektu.
Napisz komentarz
Komentarze