Do końca lutego czekaliśmy na propozycje zadań, których realizacji chcieliby mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur. Dotychczas zostało zarejestrowanych ponad 160 projektów, ale ta liczba jeszcze się zmieni, bowiem część czeka na wprowadzenie do systemu.
- Czekamy jeszcze na wnioski, które mogą do nas wpłynąć tradycyjna pocztą - informuje Beata Stawicka-Kardynał z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Spośród tych, które już mamy 40 dotyczy projektów ogólnomiejskich, natomiast ponad 120 to propozycje osiedlowe.
Spośród wszystkich zgłoszonych wniosków 29 to projekty "miękkie", a 132 - inwestycyjne. Najbardziej aktywnymi okazali się mieszkańcy osiedli Dajtki, Grunwaldzkie, Gutkowo i Wojska Polskiego - złożonych zostało po osiem projektów dotyczących tych części Olsztyna. Natomiast w przypadku Brzezin, Kortowa, Redykajn i Zielonej Górki wpłynęły po dwa wnioski.
Najwięcej projektów dotyczy infrastruktury, sporo jest także zadań dotyczących rekreacji. Nie brakuje też pomysłów na wydarzenia kulturalne.
- Szacujemy, że koszt realizacji wszystkich przedstawionych wniosków to ponad 30 mln złotych - mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Aneta Szpaderska. - Teraz przed nami etap ocen formalnych i merytorycznych. Dopiero po nich będziemy mogli przedstawić listę projektów zakwalifikowanych do głosowania.
Ocena wniosków potrwa do 15 maja, natomiast ogłoszenie projektów, na które będzie można głosować nastąpi 19 maja. Głosowanie odbędzie się między 5 a 18 czerwca, a zwycięskie propozycje poznamy 12 lipca.
Kwota zarezerwowana na X edycję Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego to 7,5 mln złotych. Na realizację projektów miejskich jest 2,4 mln złotych, natomiast na osiedlowe - 5,1 mln złotych.
Napisz komentarz
Komentarze