Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 01:47

Testy jednorazowe na obecność substancji psychoaktywnych - Przewodnik dla rodziców

Obawiasz się, że Twoje dziecko ma kontakt z niebezpiecznymi substancjami psychoaktywnymi? A może już wystąpił problem z uzależnieniem i chcesz pewności, że latorośl zerwała z nałogiem? Krótki poradnik poniżej pomoże Ci zareagować w porę na niepokojące zachowania, jak i pokrótce wyjaśni działanie takich przedmiotów jak narkotesty jednorazowe.
  • 27.06.2023 11:12
  • Autor: Grupa Tipmedia
Testy jednorazowe na obecność substancji psychoaktywnych - Przewodnik dla rodziców

Jak działają jednorazowe narkotesty?

Stanowią one pierwszą i zarazem bardzo prostą formę kontroli uzależnień od substancji psychoaktywnych. Narkotesty jednorazowe Protestkit wynik ukazują już w ciągu kilku do kilkunastu minut, a ich skuteczność oscyluje na ponad dziewięćdziesiąt pięć procent. W zależności od wybranego typu są w stanie zidentyfikować najpopularniejsze narkotyki - od kannabinoidów, MDMA po amfetaminę, kokainę i heroinę. Wymagają tylko niewielkiej próbki substancji. Test jest tak skonstruowany, że wykryje czy dany materiał jest narkotykiem, czy nie. W ten sposób łatwo można sprawdzić, czy znalezione u dziecka podejrzane substancje są niebezpieczne. Tego rodzaju testy sprawdzają się także w szkołach czy miejscach pracy.

Jednorazowe testy są nastawione głównie na wykrycie jednej, konkretnej substancji psychoaktywnej. Nie da się z ich pomocą wykryć, ile domieszek znajduje się w badanej próbce. Do tego służą testy TLC, które pozwalają sprawdzić, ile substancji znajduje się w badanym materiale i jakie jest ich stężenie.

Po czym poznać, że ktoś zażył narkotyki?

Wszystko zależy od tego, jaki wzięto narkotyk. Po sięgnięciu po marihuanę można spodziewać się ospałości, zaczerwienionych spojówek, bełkotliwej mowy, napadów głodu. Inne substancje psychoaktywne mogą powodować ataki agresji i lęków oraz halucynacji. Jednak najczęściej spotykanymi objawami, które mogą świadczyć o tym, że ktoś zażywa narkotyki, to:

  • napady drgawkowe,
  • problemy z koncentracją i zapamiętywaniem,
  • urojenia maniakalne i prześladowcze,
  • rozszerzone źrenice, źle reagujące na światło,
  • wytrzeszcz gałek ocznych,
  • obrzęki dłoni i podudzi,
  • zaburzenia równowagi,
  • owrzodzenia nozdrzy i krwawienia z nosa,
  • ogólna drażliwość,
  • przygnębienie lub zbytni entuzjazm,
  • przyspieszony sposób myślenia, natłok myśli i wyrażanie tego za pomocą mowy.

Czy domowe testy na narkotyki są skuteczne?

Oczywiście. Testy wykonywane w warunkach domowych są niezwykle skuteczne, a od laboratoryjnych różnią się przede wszystkim miejscem wykonania badań. Mogą zostać zrobione w dowolnym miejscu. Podczas ich wykonywania trzeba jednak przestrzegać środków ostrożności wyszczególnionych w ulotce testu. Na https://protestkit.pl/ znajdziesz wiele różnorodnych testów, które są w pełni dostosowane do potrzeb i posiadają niezwykle wysoki wskaźnik wykrywalności różnych substancji.

Pamiętaj jednak, że testy na narkotyki są w stanie działać skutecznie tylko wtedy, gdy próbka nie będzie zanieczyszczona, a samo badanie zostanie wykonane zgodnie z instrukcją.

Czy domowe testy mogą być fałszywie negatywne lub pozytywne?

Tak. Choć ich skuteczność jest ogromna i w zależności od wybranego modelu wynosi od 90 do 98,9%, to mogą zdarzyć się fałszywe wyniki. Najczęściej wynikają one z błędu ludzkiego; próba została zanieczyszczona lub podano ją w niewłaściwy sposób i w niewystarczającej ilości. Ważne jest, by przed rozpoczęciem testu, dokładnie przeczytać instrukcję i się do niej stosować. Zachować środki ostrożności w postaci założenia jednorazowych rękawiczek i okularów ochronnych. Odczynniki w testach jednorazowych są żrące, dlatego należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Chronić przed dziećmi i zwierzętami.

Oferta jednorazowych testów narkotykowych Protestkit jest bardzo szeroka. Znajdziesz w niej produkty, którymi zbadasz substancje pod kątem obecności marihuany, ketaminy, amfetaminy, heroiny, kokainy, 2C-B, LSD, DMT czy MDMA. W ofercie znajduje się też test wykrywający bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia fentanyl, którym często zanieczyszczane są substancje psychoaktywne. Testy narkotykowe to proste narzędzie do identyfikacji niebezpiecznych substancji u Twojego dziecka. Dzięki nim łatwo sprawdzisz, czy, podejrzana substancja, którą u niego znalazłeś, jest powodem do niepokoju.

--- Artykuł sponsorowany ---