Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 05:52

Olejki eteryczne naturalnym sposobem na owady

Czas wędrówek po lesie, wieczorny grill u znajomych, pobyt nad wodą, to sytuacje w których najczęściej narażamy się na niechciane ukąszenia. Aby ustrzec się przed insektami często sięgamy po znane, chemiczne preparaty. Dziś moje ziołowe pogotowie spieszy z informacją w jaki naturalny, bezpieczny, zdrowy i szybki sposób odstraszyć insekty.
  • 11.08.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Olejki eteryczne naturalnym sposobem na owady

A wystarczą olejki eteryczne, oto kilka przykładowych (znajdziecie je w naszej ofercie):

  • Eukaliptus – to potężnie oddziaływujący olejek eteryczny! Jest to drugi najbardziej popularny „lek na wszystko” (obok olejku z drzewa herbacianego). Obok olejku z drzewa herbacianego olejek z eukaliptusa jest drugim popularnym „lekiem na wszystko”. Olejek świetnie sprawdzi się w walce z komarami, muchami i… pchłami. ????
  • Rozmaryn – olejek z rozmarynu działa na nas relaksująco, ma też korzystny wpływ na poprawę koncentracji. Z kolei komary, kleszcze bardzo  go nie lubią, więc skutecznie je odstrasza. Dodatkowo, jest pomocny przy problemach z oddychaniem i może być stosowany jako łagodny środek przeciwbólowy.

Ciekawostka: Olejek rozmarynowy stosuje się również przy nadmiernym wypadania włosów. Kilka kropli olejku mieszamy z olejkiem bazowym, następnie – pół godziny przed myciem włosów – wmasowujemy go w skórę głowy.

  • Lawenda – Oprócz pięknego wyglądu, kojącego zapachu, lawenda działa relaksująco, łagodzi napięcia i bóle głowy (np. migreny), poprawia także jakość snu. A to nie jedyne jej korzystne właściwości, jest również skuteczna w walce z insektami.
  • Bergamotka – Naturalny olej z bergamotki pomaga w odstraszaniu owadów ale nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę. Najlepiej przygotować z olejku aromatyzowany preparat dezynfekujący.

 

Inne olejki

Olejek z sosny, tymianku, drzewa herbacianego, mięty pieprzowej, czy też z trawy cytrynowej. Jak widać, możliwości jest wiele, wystarczy wybrać taki olejek który nam najbardziej pasuje zapachem i mieć spokój od nieproszonych „gości”.

Wszystkie możesz zamówić na stronie http://www.ziolowepogotowie.pl – wystarczy że wyślesz wiadomość.

A jak można przygotować naturalny środek owadobójczy? Oto przykładowy przepis:

Przygotowując naturalny preparat na owady należy pamiętać o ich rozcieńczeniu: dodajemy około 5 kropel jednego z wybranych olejków o których jest mowa, rozcieńczamy w 50 ml oleju roślinnego (np. z jojoby, pestek winogron, lub ze słodkich migdałów), mieszamy i mamy gotowy roztwór. Jedynie bez rozcieńczania można nanosić  bezpośrednio  na skórę olejek z drzewa herbacianego.

Inna możliwość to mieszanka rekomendowanych wyżej olejków eterycznych: od 10 do 20 kropli zmieszać z dwiema łyżkami oleju bazowego (j.w.) i gotowe.

Podsumowując, wabikiem na kleszcze i komary jest nasz pot, wody toaletowe, czy też wszelkiego rodzaju pachnące kosmetyki. Nie lubią one natomiast zapachu wielu naturalnych olejków, które równie dobrze mogą być naszymi naturalnymi perfumami.

Olejki = samo dobro!

 Więcej informacji jak zadbać o zdrowie znajdziecie na stronie ziołowego sklepu online  www.ziolowepogotowie.pl Tak także do nabycia wymienione w artykule zioła. Zapraszam również na moje profile na FB i IG @ziolowepogotowie

Zdrowia dla wszystkich Marcin Stefański – Ziołowe Pogotowie

Wszystkie treści przedstawione w artykule na stronie Ziołowe Pogotowie oraz powiązanych z nią profilach w mediach społecznościowych mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autora. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej.

 

--- Artykuł sponsorowany ---