– Kupno mieszkania to w czasach pandemii świetna inwestycja ze względu na spadającą wartość złotego. Dlatego zróżnicowaliśmy powierzchnię lokali tak, by każdy znalazł mieszkanie, jakiego potrzebuje – podkreślił prezes D.Domu, Marek Maleszka.
Na szybkość w podejmowaniu decyzji przez nabywców, kluczowy wpływ ma szereg nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań. Warmiński Port to kompleks unikalnych apartamentów na skalę Olsztyna jak i całego regionu. Wykonawca osiedla, olsztyńska firma Dachland, zapewnia, że budynki mają najwyższą obecnie na olsztyńskim rynku jakość wykończenia.
Warmiński Port. Lokalizacja zobowiązuje
Budynki są wkomponowane w krajobraz tak, by nie burzyć unikalnego klimatu tego miejsca.
– Uznaliśmy, że na działce sąsiadującej z Ukielem nie możemy postawić zwyczajnych bloków czy domów. Tak wtopione w naturę miejsce zobowiązuje, dlatego zaprojektowaliśmy kompleks nowoczesnych apartamentów nie tylko wkomponowany w naturę, ale i szanujący przyrodę wokół – mówi Marek Maleszka, prezes D.Domu.
Warmiński Port będzie się składał zaledwie z dwóch kameralnych budynków – w pierwszym będzie 17 mieszkań, w drugim 19. Każdy apartament zostanie wyposażony w standardzie w klimatyzację oraz panoramiczną aluminiową stolarkę okienną, która wyróżnia się doskonałą termoizolacyjnością i odpornością na czynniki atmosferyczne.
– Ludzie oczekują dziś nie tylko nowych mieszkań, ale lokali o wysokim standardzie i proekologicznych rozwiązaniach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wyposażenie części miejsc parkingowych w ładowarki dla aut elektrycznych oraz zainstalowanie na dachach paneli fotowoltaicznych – przyznaje prezes Maleszka.
Obcowanie z warmińską naturą to podstawowa koncepcja wyznaczająca projektantom wizję tego miejsca. Dlatego m.in. przeszklenia w budynkach będą ponadstandardowej wielkości tak, by mieszkańcy mogli napawać się unikalnymi widokami warmińskiej przyrody. Architektoniczny styl kompleksu jest nawiązaniem do tradycyjnej warmińskiej zabudowy, w której dominuje czerwona cegła i drewno.
Unikalny taras, korzystanie z uroków jeziora
Powierzchnia apartamentów wynosi od 25 mkw. do 110 mkw. Niektóre apartamenty będą miały ogródki, na dachu każdego apartamentowca powstanie unikalny taras do wyłącznej dyspozycji właściciela lokalu na ostatnim piętrze.
Pandemia wymusiła także inne rozwiązania koncepcyjne w Warmińskim Porcie. W kompleksie zaplanowano m.in. salę konferencyjną, która zostanie dostosowana do potrzeb zdalnej pracy biurowej czy też spotkań biznesowych (m.in. Wi-Fi, TV) oraz strefę wypoczynku ze stołem bilardowym.
Ważnym elementem Warmińskiego Portu jest możliwość korzystania z uroków jeziora. Nad brzegiem powstanie plaża z łagodnym zejściem do wody. Wzdłuż ścieżek prowadzących do jeziora zostanie posadzona ozdobna zieleń. W sąsiedztwie nad tym samym jeziorem znajduje się całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, czyli najnowocześniejszy kompleks sportowo-rekreacyjny na Warmii i Mazurach.
Zainteresowani m.in. z Warszawy i Gdańska
Prezes Maleszka przyznaje, że lokalami w Warmińskim Porcie interesują się mieszkańcy innych miast (np. Warszawy czy Gdańska), którzy doceniają łatwą komunikację z tym miejscem.
– Warmia i Mazury to tak urokliwy region, że podczas nawet miesięcznego urlopu co dnia można zwiedzać różne ciekawe miejsca. Mamy mnóstwo zabytków, unikalną przyrodę, infrastrukturę sportową, w tym niesamowite trasy rowerowe. Ze wszystkich tych udogodnień można korzystać mając bazę wypadową w Olsztynie. Inne miasta takiej oferty nie mają – dodał prezes Maleszka.
Budowa kompleksu rozpoczęła się w ostatnim kwartale 2020 roku. Więcej informacji na www.warminskiport.pl.
Napisz komentarz
Komentarze