Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 08:54

Bieg Jakubowy 2023 - ostatnie miejsca

Jeszcze tylko tydzień został, by zapisać się do jubileuszowej, XX edycji Biegu Jakubowego. Warto jednak się pospieszyć, bo zostało już tylko kilkanaście wolnych miejsc.
  • Źródło: olsztyn.eu

To już ostatnie chwile, by stać się częścią tego wielkiego wydarzenia i spróbować sił na trasie Biegu Jakubowego. Spragnieni rywalizacji biegacze i biegaczki nie powinni przegapić olsztyńskiej imprezy.

- Jubileuszowa edycja Biegu zapowiada się wyjątkowo interesująco - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Chociażby ze względu na aspekt sportowy, bowiem trasa Biegu Głównego na dystansie 10 km po raz kolejny posiada atest PZLA.

Trasa wiedzie z i do Starego Miasta przez brzegi jez. Długiego oraz Park Centralny. Start i meta są zlokalizowane w pobliżu sceny staromiejskiej. Odcinki trasy składają się z różnego rodzaju nawierzchni - to chodniki, asfaltowe ścieżki rowerowe czy polbruk.

Poza kategorią Open uczestnicy będą klasyfikowani w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Będą także klasyfikacje: drużynowa oraz mundurowa. Poza Biegiem Głównym odbędą się biegi towarzyszące, w których wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Nadal trwają zapisy, które zakończą się 12 kwietnia albo w momencie wyczerpania pakietów. W tym momencie w przypadku Biegu Głównego zostało zaledwie kilkanaście spośród 400 numerków. Rejestracja prowadzona jest poprzez stronę internetową zawodów.

Tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku bronią Wiktor Kujawa i Anna Ostromecka.

XX Bieg Jakubowy odbędzie się w 16 kwietnia (niedziela). Stat imprezy o 13:00.