Sobota, 19 stycznia

9.00 – Aquasfera /Piłsudskiego/, II Otwarte Mistrzostwa Bałtyku w Pływaniu w Płetwach oraz I Runda Klubowego Pucharu Polski 2019.
10.00 – CRS Ukiel /Kapitańska/, bieganie na nartach pod okiem instruktora.
10.00 – Ratusz, spotkanie karnawałowe PTTK: krótkie prezentacje działalności kół i klubów, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz słodki poczęstunek.
10.00, 11.00, 13.00 i 14.00 – Planetarium /Piłsudskiego/, pokazy premierowe nowego filmu fulldome „Polaris” oraz warsztaty dla dzieci: Konstelacje nieba zimowego, Moje konstelacje, Moje imię w gwiazdach.
10.30 – Filia nr 9 /Żołnierska 47, Tele Czytanki pt. „Wypożyczalnia babć” – animacje rodzinne z udziałem gościa specjalnego pani Hanny Banasiak z Olsztyńskiego Teatru Lalek.
12.00 – Kamienica Naujacka MOK /Dąbrowszczaków/, Portrety mistrzów – monidła, żywe reprodukcje znanych portretów… bez twarzy.
19.00 – Wydział Humanistyczny UWM /Obitza/, premiera spektaklu Na górze Moria w reżyserii Jakuba Świdziniewskiego – reinterpretacja biblijnej opowieści o Abrahamie.
19.00 – GOK w Gietrzwałdzie, koncert „Marimba solo i w zespole”.

Niedziela, 20 stycznia

8.35 – Dworzec PKP, wyjazd na rajd „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”: Łęgajny – Zalbki – Olsztyn Jagiellońska – Ogrody – MPK, w większości terenami leśnymi.
14.00 – Aquasfera /Piłsudskiego/, II Otwarte Mistrzostwa Bałtyku w Pływaniu w Płetwach oraz I Runda Klubowego Pucharu Polski 2019.
17.00 – Kamienica Naujacka MOK /Dąbrowszczaków/, koncert: Hej kolęda, kolęda w wykonaniu Zespołu Wokalnego Moderato oraz Chóru Mocni w Wierze. W programie najbardziej znane kolędy i pastorałki, polskie i zagraniczne.

Poniedziałek, 21 stycznia DZIEŃ BABCI

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez Układ Słoneczny: planety skaliste oraz Jak działa teleskop?
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
10.00 i 13.00 – Planetarium /Piłsudskiego/, Ferie Zimowe: Kolorowy Wszechświat.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Komiksowe ferie”: Pomysłowe zabawy z Tytusem, Romkiem i A`Tomkiem.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, których scenariusz przygotowano w oparciu o wyjątkową książkę Pani Justyny Bednarek.
15.30 – Filia nr 12 /Wrocławska/, „Bohaterowie bajek, baśni i legend polskich”, zajęcia literacko-plastyczne czyli głośne czytanie połączone z poznawaniem różnych technik plastycznych.
16.00 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna /1 Maja/, Między dźwiękami: Radość i szczęście w muzyce. Spotkanie rozbudzające zainteresowania muzyczne połączone z ćwiczeniami pamięci reminiscencyjnej, odwołującej się do przeżyć i doświadczeń z przeszłości.
17.00. 18.00 i 19.00 – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych /Paderewskiego/, Zimowa Akademia Karate.
18.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, spotkanie Olsztyńskiego Klubu Literackiego.
19.10 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, projekcja filmowa Planetarnego Klubu Filmowego: Jak w 1982 roku wyobrażano sobie rok 2019, gość specjalny: Piotr Baluta, animator i grafik 3D, twórca filmów fantastycznych „Olsztyn kontratakuje”, „Łowcy androidów” i najnowszy film “Kosmiczna robota”.

Wtorek, 22 stycznia DZIEŃ DZIADKA

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez Układ Słoneczny – gazowe olbrzymy oraz Jak działa teleskop?
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
10.30 – Filia nr 18 /Żytnia/, zimowe radości – zajęcia dla dzieci przedszkolnych.
11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ zajęcia literacko-plastyczne pt. Śladami zwierząt, czyli tropiciele w akcji.
11.30 – Filia nr 13 /Sikiryckiego/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Zimowe zabawy”: Zuzanna Kapryśna i bałagan.
12.00 – Filia nr 16 /Bałtycka/, Artystyczny galimatias – zajęcia plastyczne.
12.00 – Filia nr 5 /Orłowicza/, spotkania literacko-plastyczne pt. „O królewnach, rycerzach i nie tylko”: Siła braci.
12.00 – Filia nr 9 /Żołnierska/, „Co tam Panie w bajce słychać?”, zajęcia z elementami teatru: Co Pinokiowi siedzi za skórą?, Proszony podwieczorek w Wilii Śmiesznotka i Kozucha Kłamczucha.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/,
12.30 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna /1 Maja/, Ferie w Pracowni Starych Technik Drukarskich – poznaj pracę drukarza, zrób własny afisz.
13.00 – Filia nr 6 /Jarocka/, cykl spotkań pt. „Niesamowite ferie z dziesięcioma skarpetkami”: warsztaty literackie, muzyczne i plastyczne.
17.00 – Muzeum Nowoczesności /Knosały/, Eksponat Miesiąca: Tablice z nazwami ulic dawnego Olsztyna.
17.00. 18.00 i 19.00 – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych /Paderewskiego/, Zimowa Akademia Karate.

Środa, 23 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Konstelacja nieba zimowego oraz zwiedzanie pracowni.
10.00 i 13.00 – Planetarium /Piłsudskiego/, Ferie Zimowe: Podróż przez kosmos.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
10.30 – Filia nr 18 /Żytnia/, warsztaty: Kto zostawił ślady na śniegu?
11.00 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, warsztaty dziennikarskie – podstawy dziennikarstwa prasowego
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, Skarpetkowy teatrzyk – zajęcia teatralno-plastyczne.
12.30 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna /1 Maja/, Ferie w Pracowni Starych Technik Drukarskich – poznaj pracę drukarza, zrób własny afisz.
13.00 – Filia nr 6 /Jarocka/, cykl spotkań pt. „Niesamowite ferie z dziesięcioma skarpetkami”: warsztaty literackie, muzyczne i plastyczne.
15.00 – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna /Żarskiej/,wernisaż wystawy „100-lecie PCK”, prezentacja dorobku stowarzyszenia.
15.30 – Filia nr 12 /Wrocławska/, „Bohaterowie bajek, baśni i legend polskich”, zajęcia literacko-plastyczne czyli głośne czytanie połączone z poznawaniem różnych technik plastycznych.
17.00 – Muzeum Nowoczesności /Knosały/, Dziedzictwo – Edukacja – Tożsamość: Co dalej z dworcem kolejowym w Gutkowie? Spotkanie połączone z promocją najnowszego numeru „Warmińsko-Mazurskiego Biuletynu Konserwatorskiego”.
17.00 – Stary Ratusz WBK, spotkanie Podróżniczego Klubu „Południk”: Bali, Singapur.
17.00 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, warsztaty: Zmiany w moim życiu.
17.00. 18.00 i 19.00 – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych /Paderewskiego/, Zimowa Akademia Karate.
17.30 – Muzeum Przyrody /Metalowa/, z cyklu „Wieczór z filmem przyrodniczym”, prezentacja filmów Tomasza Ogrodowczyka: Ochrona głuszca w polskich lasach oraz Magia sosnowego boru.
19.00 – MOK /Dąbrowszczaków/, Olsztyński Teatr Uliczny w Żywym Obrazie, prezentacja obrazu Pietera Bruegela „Walka karnawału z postem”.

Czwartek, 24 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Młodzi badacze – zabawy i eksperymenty z wodą oraz Kamienie z Kosmosu.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ zajęcia literacko-plastyczne pt. Śladami zwierząt, czyli tropiciele w akcji.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, FILMOWE PORANKI z Asterixem i Obeliksem.
11.30 – Filia nr 13 /Sikiryckiego/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Zimowe zabawy”: Zuzanna Kapryśna i nauczka.
12.00 – Filia nr 16 /Bałtycka/, Artystyczny galimatias – zajęcia plastyczne.
12.00 – Filia nr 5 /Orłowicza/, spotkania literacko-plastyczne pt. „O królewnach, rycerzach i nie tylko”: Przyjaźń mimo różnic.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, spotkanie przy planszówkach.
12.00 – Filia nr 9 /Żołnierska/ „Co tam Panie w bajce słychać?”, zajęcia z elementami teatru: Co Pinokiowi siedzi za skórą?, Proszony podwieczorek w Wilii Śmiesznotka i Kozucha Kłamczucha.
12.30 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna /1 Maja/, Ferie w Pracowni Starych Technik Drukarskich – poznaj pracę drukarza, zrób własny afisz.
17.00 – Kino Awangarda 2 /Plac Jana Pawła II/, Trójniak. Zestaw trzech filmów, pokaz trzech filmów krótkometrażowych Marty Chyła-Janickiej, reżyserki i scenarzystki, która niedawno odebrała nagrodę z tytułem Talent Roku 2018.
17.00. 18.00 i 19.00 – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych /Paderewskiego/, Zimowa Akademia Karate.
18.00 – Galeria DOBRO /Stare Miasto/, 30 lat Przypału: spotkanie z Konstantym Usenko, dziennikarzem, muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek – Rosja, postironia i kultura.
Rozmowa o jego najnowszej książce – „Buszujący w barszczu”.
19.00 – Galeria Sowa /Zamkowa/, koncert gitarzysty Piotra Krępecia.
20.00 – Nowy Andergrat /Kołobrzeska/, występ kabaretowy: Mateusz Socha – człowiek, który zrobił coś szalonego oraz na supporcie Damian Skóra.

Piątek, 25 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Młodzi badacze – zabawy i eksperymenty z powietrzem oraz Kamienie z Kosmosu.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
10.30 – Filia nr 18 /Żytnia/, Ferie z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem, zajęcia dla najmłodszych dzieci z Klubu Mam
11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, FILMOWE PORANKI z Asterixem i Obeliksem
15.30 – Filia nr 12 /Wrocławska/, „Bohaterowie bajek, baśni i legend polskich”, zajęcia literacko-plastyczne czyli głośne czytanie połączone z poznawaniem różnych technik plastycznych.
18.00 – obok Wysokiej Bramy, start corocznego Stacjonarnego Rajdu dla Wytrwałych: krótki spacer po mieście, oglądanie nocnych iluminacji oraz spotkanie w Klubie Turysty – konkurs (z nagrodami) na najlepszą potrawę pod hasłem „Najwięcej witaminy mają polskie jarzyny”.
19.00 – Filharmonia Warmińsko-Mazurska /Głowackiego/, koncert: „Tragedia i szczęście”, Gudni A. Emilsson (Islandia) – dyrygent, Michał Marcol – skrzypce, program: Ludwig van Beethoven – Uwertura koncertowa Coriolan, Maurice Ravel – Rapsodia koncertowa Tzigane na skrzypce i orkiestrę, Eugène Ysaÿe – Poemat elegijny, Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur.
19.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Potańcówka w Spichlerzu z Kapelą Niwińskich.
19.00 – GOK w Gietrzwałdzie, koncert kolęd „Nad Betlejem w ciemną noc…” w wykonaniu Chóru KONSONANS.
21.00 – Amfiteatr /sala kameralna/, koncert zespołu Super Girl Romantic Boys – taneczna, syntezatorowa elektronika, melodyjna i przebojowa, z punkowym pazurem.

Sobota, 26 stycznia

9.00, 10.30, 13.30 i 15.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: zwiedzanie pracowni.
10.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Sobotnie Planszówki: „Kości zostały rzucone”.
11.30 – MBP Filia nr 13 /Sikiryckiego/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Zimowe zabawy”: Zuzanna Kapryśna i język.
17.00 – Nowy Andergrat /Kołobrzeska/, Festiwal im. Szymona Czecha 2019 – wspomnienie warmińskich muzyków, których nie ma już z nami. Zagrają: Petarda, Gnida, Banisher i Decapitated.
17.30 – Starówka – dekoracja uczestników i start drugiej edycji biegu Nocna Draka: karnawał.
19.00 – Carpenter Inn /Stare Miasto/, koncert grupy AmnestiA, metalowej machiny, której nic nie zatrzyma.

Niedziela, 27 stycznia

17.00 – Restauracja Zamkowa /Okopowa/, smakowite spotkanie z kulturą żydowską: pieśni, humor i specjały kuchni żydowskiej.
18.00 – Klub Sarp /Kołłątaja/, koncert Sary Szymczak z zespołem.
19.00 – Audytorium Maximum /Wojska Polskiego/, komedia kryminalna ZŁODZIEJ, jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella, w reżyserii Cezarego Żaka, w obsadzie: Izabela Kuna, Renata Dancewicz, Cezary Żak, Rafał Królikowski i Leszek Lichota – inteligentna fabuła i przede wszystkim mnóstwo humoru.

Poniedziałek, 28 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez kontynenty: Antarktyda oraz Jak działa teleskop?
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztatów: 5 dni – 5 zmysłów.
10.00 i 13.00 – Planetarium /Piłsudskiego/, Ferie Zimowe: Kolorowy Wszechświat.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Komiksowe ferie”: Olimpiada z Asterixem i Obelixem, zajęcia literacko-ruchowe.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, Abecadłowy Turniej Bajkowy. Sprawdź, czy dobrze znasz bajki.
15.30 – Filia nr 12 /Wrocławska/, „Bohaterowie bajek, baśni i legend polskich”, zajęcia literacko-plastyczne czyli głośne czytanie połączone z poznawaniem różnych technik plastycznych.
18.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, spotkanie Olsztyńskiego Klubu Literackiego.

Wtorek, 29 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez kontynenty – Australia oraz Jak działa teleskop?
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
12.00 – Filia nr 16 /Bałtycka/, Artystyczny galimatias – zajęcia plastyczne.
11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ zajęcia literacko-plastyczne pt. Śladami zwierząt, czyli tropiciele w akcji.
11.30 – Filia nr 13 /Sikiryckiego/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Zimowe zabawy”: Zuzanna Kapryśna i katar.
12.00 – Filia nr 5 /Orłowicza/, spotkania literacko-plastyczne pt. „O królewnach, rycerzach i nie tylko”: Szlachetność i oddanie.
12.00 – Filia nr 9 /Żołnierska/, „Co tam Panie w bajce słychać?”, zajęcia z elementami teatru: Co Pinokiowi siedzi za skórą?, Proszony podwieczorek w Wilii Śmiesznotka i Kozucha Kłamczucha.
13.00 – Filia nr 6 /Jarocka/, cykl spotkań pt. „Niesamowite ferie z dziesięcioma skarpetkami”: warsztaty literackie, muzyczne i plastyczne.

Środa, 30 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez kontynenty – Azja oraz zwiedzanie pracowni.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
10.30 – Filia nr 18 /Żytnia/, Zimowe radości – zajęcia dla dzieci przedszkolnych.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, Bajkowy kalejdoskop – głośne czytanie, zagadki, kalambury.
15.30 – Filia nr 12 /Wrocławska/, „Bohaterowie bajek, baśni i legend polskich”, zajęcia literacko-plastyczne czyli głośne czytanie połączone z poznawaniem różnych technik plastycznych.
18.00 – Stara Kotłownia UWM /Kortowo/, wernisaż wystawy Arifix Vitri, prezentującej obiekty wykonane w technice szkła hutniczego i termoformowanego.

Czwartek, 31 stycznia

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez kontynenty – Afryka oraz Kamienie z Kosmosu.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ zajęcia literacko-plastyczne pt. Śladami zwierząt, czyli tropiciele w akcji.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, FILMOWE PORANKI z Asterixem i Obeliksem.
11.30 – Filia nr 13 /Sikiryckiego/, zajęcia literacko-plastyczne pt. „Zimowe zabawy”: Zuzanna Kapryśna i witaminy.
12.00 – Filia nr 16 /Bałtycka/, Artystyczny galimatias – zajęcia plastyczne.
12.00 – Abecadło /Piłsudskiego/, spotkanie przy planszówkach.
12.00 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, warsztaty edukacyjno-plastyczne na temat ptaków.
12.00 – Filia nr 5 /Orłowicza/, spotkania literacko-plastyczne pt. „O królewnach, rycerzach i nie tylko”: Miłość zawsze pokona zło.
12.00 – Filia nr 9 /Żołnierska/ „Co tam Panie w bajce słychać?”, zajęcia z elementami teatru: Co Pinokiowi siedzi za skórą?, Proszony podwieczorek w Wilii Śmiesznotka i Kozucha Kłamczucha.
13.00 – Filia nr 6 /Jarocka/, cykl spotkań pt. „Niesamowite ferie z dziesięcioma skarpetkami”: warsztaty literackie, muzyczne i plastyczne.
18.00 – Galeria Sztuki BWA /Piłsudskiego/, wernisaż wystaw: Aleksander Roszkowski „Malarstwo”
oraz ZERO, JEDEN, stanowiącej odsłonę twórczości trzech artystów (Viktor Hulik, Mark Starel i Arkadiusz Sylwestrowicz) reprezentujących różne pokolenia, postawy i nurty współczesnej sztuki geometrycznej.
18.00 – Muzeum Nowoczesności /Knosały/, „Tartak” w tartaku po raz drugi: po sukcesie pierwszego numeru naszego muzealnego rocznika, zaproszenie na prezentację kolejnego numeru pisma i rozdanie go wszystkim chętnym czytelnikom.
18.30 – Galeria Sowa /Zamkowa/, koncert Dom o Zielonych Progach: duet – Agata Świerczyńska i Wojciech Szymański.
19.00 – Amfiteatr /sala kameralna/, koncert: Cyrk Deriglasoff, najnowszy projekt Olafa Deriglasoffa, wokalisty i instrumentalisty, związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną.

Piątek, 1 lutego

9.00 i 12.00 – Obserwatorium Astronomiczne /Żołnierska/, Ferie Zimowe: Podróż przez kontynenty – Ameryka Północna i Południowa oraz Kamienie z Kosmosu.
9.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Ferie Zimowe – warsztaty: 5 dni – 5 zmysłów.
10.00 i 13.00 – Planetarium /Piłsudskiego/, Ferie Zimowe: Niebo nad nami.
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej:
10.30, 12.30 i 15.00 – MultiCentrum /Limanowskiego/, warsztaty: edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu K-First, techniczne z wykorzystaniem klocków k`nex, muzyczne wykorzystujące aplikacje komputerowe, plastyczne z wykorzystaniem aplikacji komputerowych Art Rage, Corel oraz naukowe z wykorzystaniem MultiLogPro i różnych mierników fizycznych.
10.30 – Filia nr 18 /Żytnia/,Ferie z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem, zajęcia dla najmłodszych dzieci z Klubu Mam.
11.00 – Filia nr 15 /Obrońców Tobruku 15/ Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
11.00 – Filia nr 2 /Świtezianki/, FILMOWE PORANKI z Asterixem i Obeliksem
13.00 – Filia nr 18 /Żytnia/,Zimowy bal na pożegnanie ferii, zajęcia z dziećmi.
19.00 – Filharmonia Warmińsko-Mazurska /Głowackiego/, koncert: Filharmonia – kameralnie