Sobota, 16 grudnia

Ponowne uruchomienie ulicy Pieniężnego i powrót na dawne trasy miejskich autobusów.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego /Towarowa/ – akcja prawidłowego ustawiania rozkładu granicy światła i cienia w samochodach: „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

9.00 – Aquasfera /Piłsudskiego/, II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu.
9.00 – hala do siatkówki plazowej /Olimpijska/, 3. kolejka lokalnych rozgrywek.
10.00 – Spichlerz MOK /Piastowska/, Sobótka literacko-plastyczna: część druga grudniowych warsztatów dla dzieci. Pozostajemy w świecie baśni, podań i legend warmińskich, czyli tam, gdzie najpiękniej.
10.00 – Urania, z prezentami na tatami mikołajkowy turniej dzieci w judo.
11.00 – Galeria Sztuki BWA /Piłsudskiego/, świąteczny kiermasz „Kup sztukę pod choinkę!”.
11.35 i 12.50 z przystanku Wysoka Brama oraz 12.16 i 13.31 z przystanku Kanta: TRAMWAJOWE PODRÓŻE PRZEZ HISTORIĘ OLSZTYNA. Jadąc tramwajem linii nr 1, będzie można usłyszeć opowieść o historii Olsztyna, najciekawszych zabytkach miasta oraz obejrzeć plakaty z przedwojennymi fotografiami miasta w ramach projektu „Galeria Starego Olsztyna”.

IX WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY
Stoiska handlowe czynne w godz. 13:00 – 22:00
Scena Staromiejska, występy:
13.00 – animacje dla najmłodszych Zimowy Remmic Dzieciom
13.30 – Chór Dziewczęcy Cantabile PSM
14.00 – Św. Mikołaj z Rovaniemii „Żegnamy Mikołaja” konkursy, program artystyczny MBP
15.30 – uczniowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha
16.20 – pokaz taneczny Monstars Dance Show
17.00 – zespół Poniedziałek
18.00 – „Zimowa opowieść” w wykonaniu Teatru Form Korzunowicz
19.00 – zespół Stare Drobne Małże
20.00 – Grażyna Korzunowicz czyta „Królową śniegu”
20.30 – zespół Shantaż
Targ Rybny
17.00 i 19.00 – kolędowanie z Łukaszem Jędrysem
Manufaktura Sztuki w Wysokiej Bramie:
10.00-18.00 – Bożonarodzeniowy kiermasz sztuki ludowej oraz warsztaty dla dzieci „piernikowe zdobienie”. Ponadto tradycyjne wyroby rękodzielnicze oraz regionalne przysmaki.

16.00 – Aura Centrum /Piłsudskiego/, wielki finał przedświątecznej zabawy „Maxi święta w Stylu Mini!”.
17.00 – Państwowa Szkoła Muzyczna /Kościuszki/, Gala Jubileuszowa „Muzyka uczy, łączy i cieszy” z okazji 40-lecia działalności artystycznej Chóru Kameralnego Collegium Musicum.
18.00 – Filharmonia Warmińsko-Mazurska /Głowackiego/, Jazz w Filharmonii: Włodek Pawlik – fortepian, utwory z premierowej płyty Songs Without Words.
20.30 – Qźnia Muzycznych Klimatów /Stare Miasto/, spotkanie: Qjemy Jazz – MC Kwadrat.
21.00 – Nowy AnderGrant /Kołobrzeska/, zespół Mikromusic i album „Tak mi się nie chce”.
21.00 – Revolver Rock Cafe /Lelewela/, koncert olsztyńskiego duetu L&O.

14.00 – IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow w Biskupcu.

Niedziela, 17 grudnia

8.00 – stadion OSiR przy Piłsudskiego, 11. Samochodowe Grand Prix WBS BANK 2017 o puchar Prezydenta Olsztyna.
9.00 – Aquasfera /Piłsudskiego/, II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu.
9.00 – hala do siatkówki plazowej /Olimpijska/, 3. kolejka lokalnych rozgrywek.
11.00 – Galeria Sztuki BWA /Piłsudskiego/, świąteczny kiermasz „Kup sztukę pod choinkę!”.
12.00 – Dom „Gazety Olsztyńskiej” /Targ Rybny/ Niedziela w Muzeum „Boże Narodzenie i Nowy Rok na Warmii”: zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne, pokaz zabytków związanych z regionalnymi tradycjami świątecznymi, wykonywanie ozdób świątecznych, wróżby noworoczne.
12.00 – Olsztynecki Jarmark Wigilijny.
IX WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY
Stoiska handlowe czynne w godz. 13.00 – 20.00
Scena Staromiejska, występy:
13.00 – animacje dla najmłodszych Remmic i Bajkowe Postacie
13.40 – pokaz taneczny Klubu Agora – SM Pojezierze, KTS „Power Dance”
15.00 – pokaz taneczny Rave Dance Studio
15.20 – zespół Świąteczna Kapela
15.50 – Grażyna Korzunowicz czyta „Królową śniegu”
16.30 – zespół Świąteczna Kapela
17.00 – Finał XI Samochodowego Grand Prix
18.00 – zespół Świąteczna Kapela
19.00 – zespół Brzoza Kabaret Band
Targ Rybny:
15.00 i 17.00 – kolędowanie z Łukaszem Jędrysem
Manufaktura Sztuki w Wysokiej Bramie:
10.00–18.00 – Bożonarodzeniowy kiermasz sztuki ludowej oraz warsztaty dla dzieci „piernikowe zdobienie”. Ponadto tradycyjne wyroby rękodzielnicze oraz regionalne przysmaki.

15.00 – hala UWM /Kortowo/, mecz II ligi siatkówki mężczyzn: AZS UWM – Czołg AZS UW Warszawa
17.00 – Kamienica Naujacka /Dąbrowszczaków/, Muzyczna Gwiazdka z Moderato: zespół wokalny Moderato Włodzimierza Jarmołowicza w świątecznym rozśpiewaniu i gwiazdkowej aurze.
18.00 – Galeria Sowa /Zamkowa/, koncert formacji nomakeup + Łukasz Berndt – gitarzysta i wokalista
18.00 – Filharmonia Warmińsko-Mazurska /Głowackiego/, koncert „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki”: Zespół „ProForma” Marcina Wawruka oraz Chór „Bel Canto” Jana Połowianiuka.

Poniedziałek, 18 grudnia

12.00 – Centrum Kultury w Biskupcu, spotkanie cyklu „Biskupiec pełen możliwości” – Martyna, młoda, wokalista, znana z programu „The Voice of Poland”, a także z lokalnej sceny artystycznej, z występów w „Zawijasach” i z zespołem „Yogi Babu”.

Wtorek, 19 grudnia

15.00 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, spotkanie klubu szachowego.
16.00 – Eranova /Obrońców Tobruku/, Koncert Świąteczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 7 TWP „Poziomka”.
17.00 – Ratusz, Teatr pod choinkę: „Pierwsza młodość” Christian Giudicelli, czytają: Irena Telesz-Burczyk oraz Joanna Fertacz.
18.00 – Zakątki Europy /Żołnierska/, spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim przed Rajdem Dakar
20.00 – Pijana Czapla /Górna/, czwarty wieczorek Stand-up Warmia: Wojtek Pięta z Krakowa i Mieszko Minkiewicz z Białegostoku.

Środa, 20 grudnia

18.30 – GOK w Dywitach, koncert tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Cantemus oraz promocja Kalendarza Gminy Dywity na rok 2018.

Czwartek, 21 grudnia

15.00 – parafia NMP Ostrobramskiej /Pana Tadeusza/, Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny.
15.00 – Planeta 11 /Piłsudskiego/, spotkanie klubu szachowego.
17.00 – Muzeum Warmii i Mazur /Zamek/, Warsztaty Bałtyjskie: prof. dr hab. Grzegorz Białuński – Już bezprawie czy jeszcze prawo? O główszczyźnie i wróżdzie na ziemiach pruskich.
19.00 – CEiIK /Parkowa/, DKF„ZA”: projekcja filmu „Personal shopper”.
19.00 – Audytorium Maximum /Wojska Polskiego/, kabaret – program Abelarda Gizy”Numer 3″!

Piątek, 22 grudnia

18.00 – Urania, 14 kolejka PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice.
19.00 – Filharmonia Warmińsko-Mazurska /Głowackiego/, Koncert Świąteczny: Joanna Woś & Stanisław Sojka – największe przeboje Artystów, kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe.
20.20 – Qźnia Muzycznych Klimatów /Stare Miasto/, piątek live: Leszek Wróbel – kompozytor, teksciarz, wokalista, gitarzysta, nauczyciel muzyki…

Sobota, 23 grudnia
19.00 – Nowy AnderGrant /Kołobrzeska/, December Party 2017 – Ewa zmienia ludzi (koncert charytatywny).

Niedziela, 24 grudnia WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Poniedziałek, 25 grudnia I DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

22.00 – Carpenter Inn /Stare Miasto/, muzyka elektroniczna: BRWSH w/ KiM

Wtorek, 26 grudnia II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA