Wraca Kołodrom

Miasto rozpoczęło przygotowania do budowy Kołodromu. Na ten trakt pieszo rowerowy od lat czekają mieszkańcy.
Kołodrom w swoim założeniu ma połączyć olsztyńskie sypialnie (Jaroty i Nagórki i pośrednio Pieczewo) z centrum miasta. Zacznie się od ul. Wilczyńskiego. Stąd trasa wjedzie osiedle w kierunku ogródka jordanowskiego przy ul. Barcza dalej przy kościele na Nagórkach. Tutaj przejdzie tunelem pod ul. Wańkowicza i dalej do ul. Synów Pułku. Stąd obecnym traktem pieszo-rowerowym do skrzyżowania z ul. Pstrowskiego. Po jego pokonaniu od strony stacji paliw Lotos, korzystający z Kołodromu pokonają ul. Pstrowskiego, by wjechać w osiedle w sąsiedztwie salonu meblowego Elżbieta. Dalej trasa prowadzi po obecnym afaltowym deptaku pod ul. Żołnierską do al. Piłsudskiego. W tym miejscu będzie rozwidlenie Kołodromu. Z jednej strony dojdzie do ul. Dworcowej, z drugiej do Parku Kusocińskiego.
Po drodze Kołodrom wykorzysta kilka przejazdów pod ulicami, w tym Wilczyńskiego, Wańkowicza, Żołnierską i Dworcową. – Obecnie przystępujemy do uzyskania pierwszych decyzji, w tym o warunkach zabudowy. Realizacja całego Kołodromu została podzielona na 7 fragmentów. Łączna ich długość to około 4,7 km – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
Prezydent Piotr Grzymowicz przyznaje, że na obecnym etapie brakuje środków na realizację Kołodromu. – Opracowując projekt tego przedsięwzięcia i uzyskując niezbędne decyzje do jego realizacji chcemy być gotowi do złożenia wniosku o dofinansowanie – mówi prezydent.
mgres