Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

W tym roku Uroczystość Objawienia Pańskiego wypada w niedzielę. Z tej okazji 6 stycznia ulicami wielu miast i miasteczek na całym świecie, w Polsce i w 35. miejscowościach w naszym województwie przejdą Orszaki Trzech Króli. To największe jasełka na świecie. Hasło tegorocznego Orszaku jest zawołanie: „I odnowi oblicze Ziemi”, przypominające słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie, w czerwcu 1979 roku. Zaproszenie na świętowanie w Olsztynie wystosowały władze samorządowe i kościelne.
Przed południem trzy orszaki: azjatycki, europejski i afrykański wyruszą z trzech kościołów: św. Józefa na Zatorzu, Matki Bożej Saletyńskiej przy Morskiej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Kopernika, a poprowadzą je: Kacper, Melchior i Baltazar.
O 12.00 orszaki spotkają się przy ratuszu, skąd za Gwiazdą Betlejemską przejdą Aleją Piłsudskiego. Po drodze zostaną przestawione inscenizacje, przygotowane przez artystów – amatorów oraz w Stajence zostaną złożenie dary.
Na Placu Solidarności odbędzie się kolędowanie. Wspólny śpiew rozpocznie kolęda „Bóg się rodzi”, w takt której odtańczony zostanie polonez. Rozstrzygnięty też zostanie konkurs „Rodzina anielska” na pomysłowo przebrane rodziny.
O tym jak będzie przebiegać to święto w Olsztynie poinformowano podczas konferencji prasowej w Kurii Metropolitalnej.

Mirosław Rogalski