Będzie remont basenu

Blisko 850 tys. zł będzie kosztować naprawa obiektu pływalni przy ul. Mariańskiej w Olsztynie. Basen jest zamknięty od blisko roku.
Pływalnia jest częścią Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie. Znajduje się przy ul. Mariańskiej. Basen ma 25 m długości. Do dyspozycji odwiedzających są cztery tory.
Obiekt cieszył się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Niestety, w połowie grudnia 2017 r. jego administrator, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, zamknął go w trybie pilnym. Głównym powodem tej decyzji był zły stan dźwigarów dachowych, a także szwankujący system wentylacji. Elementy te były zawilgocone i dyrekcja OSiR-u doszła do wniosku, że dłużej nie można było ryzykować.
Zaraz po tym OSiR rozpisał przetarg na wybór firmy, która wykona niezbędne prace. Zakończył się on jednak niepowodzeniem. W tej sytuacji rozpisano kolejny. Zgłosiły się dwie firmy. Przetarg został właśnie rozstrzygnięty. Wybrano firmę z Solca Kujawskiego, która zaoferowała za swoje usługi około 850 tys. zł. Termin wykonania zamówienia to czas do 18 kwietnia 2019 r.
mgres