Potrącenia pieszych w Olsztynie

Dzień po dniu w Olsztynie doszło do potrąceń pieszych. W jednym zdarzeniu ucierpiała kilkuletnia dziewczynka.
Pierwsze potrącenie miało miejsce na przejściu przez ul. Dworcową na skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Sprawca poruszał się osobowym nissanem kombi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto musiało jechać z dużą prędkością. Policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, ślady hamowania znaleźli już na środku skrzyżowania, a to i tak było za mało, by zatrzymać się przed przechodzącą ulicą pieszą. – Kierowca skręcał z ul. Żołnierskiej w lewo w ul. Dworcową. Miał zielone światło, tak jak piesza. Nie ustąpił jej pierwszeństwa i potrącił – mówi Izabela Kołpakowska, z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Policjanci zabrali kierowcy, 60-letniemu mężczyźnie, prawo jazdy.
Poszkodowana to starsza kobieta, która została przewieziona do szpitala. Zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia w tej części Olsztyna.
Do kolejnego potrącenia doszło w obrębie skrzyżowania al. Warszawskiej i Kalinowskiego przy Park Hotelu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na prawym pasie jezdni w kierunku wylotu z Olsztyna zatrzymał się samochód ciężarowy, by przepuścić dwie dziewczynki. Niestety, jadące za nią volvo wyprzedziło ją i wpadło na przechodzące dzieci. Jedna z pieszych przebiegała przez przejście i zdążyła je opuścić, a druga – 9-letnia dziewczynka – która przechodziła została potrącona.
Dziewczynka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.
mgres