Nowy trener w AZS

Indykpol AZS Olsztyn zaprezentował Michała Mieszko Gogola, nowego szkoleniowca drużyny. – Zakasałem rękawy i zaczynam nowe wyzwanie – powiedział Gogol na konferencji prasowej.

Michał Gogol, pracujący ostatnio w Stoczni Szczecin, zastąpił na stanowiska Roberto Santilliego. Włoch przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Nowy trener po raz pierwszy poprowadzi akademików 28 grudnia. AZS podejmie w hali Urania GKS Katowice.
Na konferencji prasowej o kulisach zmian w olsztyńskim klubie mówił Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS. – W ubiegłym tygodniu Jastrzębski Węgiel zgłosił się do nas z pytaniem o Roberto Santilliego. Na początku ich propozycja nie była do zaakceptowania – tłumaczył Jankowski. – Z każdą kolejną godziną sytuacja zaczynała się zmieniać. Muszę podkreślić, że rozmowy z Jastrzębiem przebiegały bardzo profesjonalnie. Nie oddalibyśmy jednak Roberto, gdyby nie osoba Michała Gogola, wolnego po rozpadzie Stoczni Szczecin. Cieszymy się, że mamy w klubie mistrza świata – dodał prezes olsztyńskich siatkarzy. Przypomnijmy, że 33-letni Gogol był asystentem trenera Vitala Heynena podczas tegorocznych mistrzostw świata.
– Tempo ostatnich działań związanych z moją osobą, jak i całą ligą, jest szalone – powiedział nowy trener olsztyńskich siatkarzy. – Cieszę się, że tu jestem. Debiutuję 28 grudnia, jednak pracę zacząłem już 2-3 dni temu od analizy ostatnich meczów Indykpolu AZS, szczególnie skupiając się na sobotniej porażce z Wartą Zawiercie. Mam już swoje przemyślenia na temat gry drużyny. Skupimy się na poprawieniu elementów, które można zmienić szybko. Niektóre rzeczy w siatkówce poprawia się kilka miesięcy.
mgres