Zagapił się przy dworcu

Do nietypowego zdarzenia doszło na budowanym węźle przesiadkowym przy dworcu głównym w Olsztynie. Kierowca jednego z aut pojechał na pamięć i zawisł na krawężniku.
Policjanci z wydziału ruchu drogowego olsztyńskiej komendy wspólnie z pracownikiem Nadzoru Ruchu Komunikacji Miejskiej w Olsztynie pracowali na miejscu nietypowej kolizji drogowej. Osobowa toyota kierowana przez 68-latka zawisło na krawężniku przed torowiskiem.
Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierowca auta 68-letniego kierowcy toyoty, który jadąc ul. Dworcową na skrzyżowaniu z ul. Lubelską nie zastosował się do znaku nakazującego skręt w prawo w kierunku ul. Lubelskiej. – Kierowca zagapił się, nie zdążył się zatrzymać i ostatecznie przejechał przez skrzyżowanie. Następnie mężczyzna zjechał na krawężnik i zawisł przed torowiskiem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – mówi Rafał Prokopczyk, z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Uszkodzeniu uległ jedynie kierowany przez 68-latka samochód osobowy. Auto po niespełna godzinie został usunięty z krawężnika przez holownik.
mgres