Nowe miejsca w żłobkach

Ponad 3 mln zł dofinansowania otrzymało miasto na stworzenie miejsc opieki w żłobkach. Na projekcie skorzystają bezrobotni rodzice.
Sprawa dotyczy projektu „Żłobek szansą na powrót do aktywności zawodowej rodziców”. – Jego celem jest pomoc w powrocie lub wejściu na rynek pracy osobom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3. Jest współfinansowany z Regionalnego Projektu Operacyjnego dla województwa warmińsko-mazurskiego. Łączna wartość projektu to ponad 3 mln zł.
W ramach projektu zostanie utworzonych 40 miejsc opieki w Żłobku Miejskim nr 4 przy ul. Wyspiańskiego 2, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Dochodzi do tego zakup i montaż wyposażenia, pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowaczych i rozpoznawania potrzeb rozwojowych oraz prowadzenia zajęć dla dzieci wymagających szczególnej opieki. Za te pieniądze doposażony zostanie także plac zabaw. – Właśnie zapadła dla nas pozytywna decyzja o zatwierdzeniu wniosku o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Ze swojej strony realizacja projektu będzie nas kosztowała niewiele ponad 100 tys. zł.
mgres