Likusy i Gutkowo z ograniczeniem prędkości

Na uliczkach tych osiedlach drogowcy wprowadzą ograniczenia prędkości do 30 km/h. Wprowadzona zostanie również zasada skrzyżowań równorzędnych. Wnioskowali o to mieszkańcy.
Likusy i Gutkowo przecina tranzytowa ul. Bałtycka. Korzysta więc z niej wielu kierowców, a to przekłada się na regularne korki. Niektórzy szukają alternatywnych przejazdów i jadą sąsiednimi osiedlowymi ulicami, np. przez ul. Wędkarską i Wczasową. Niestety, tamtejsi mieszkańcy skarżą się, że tacy kierowcy poruszają się z nadmierną prędkościa, a co za tym idzie zagrażają bezpieczeństwu. Ukrócić to postanowiły rady osiedla Gutkowo i Likusy, które wystąpiły do drogowców o wprowadzenie na ich terenie strefy Tempo 30. W praktyce oznacza to ograniczenie prędkości do 30 km/h i wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych, co ma dodatkowo wyhamować samochody. Pierwszeństwo na takich skrzyżowaniach będą miały pojazdy jadące z prawej strony.
Sprawą zajął się Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, który wydał już decyzję. – Zarząd Dróg Zieleni i Transportu informuje, że wniosek Rady Osiedla Likusy oraz Gutkowo dotyczący wprowadzenia na drogach tych osiedli strefy uspokojenia ruchu pojazdów do 30 km/h oraz strefy skrzyżowań równorzędnych został zaopiniowany pozytywnie. Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona po zatwierdzeniu jej przez prezydenta Olsztyna – czytamy w piśmie przesłanym do społeczników z Gutkowa i Likus przez Marcina Szwarca, wicedyrektora Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.
mgres