Nowe wozy dla straży miejskiej

Straż Miejska została w tym roku wsparta kwotą 350 tys. złotych. Za te pieniądze kupionych zostało pięć pojazdów ze specjalnym wyposażeniem do przewozu osób zatrzymanych – kombi van Dacia Dokker. Jak się okazało, oferta była na tyle atrakcyjna, że dzięki zaoszczędzonym pieniądzom do Olsztyna przed 10 grudnia trafi jeszcze jeden taki pojazd.
Dotychczas Straż Miejska miała 10 radiowozów, z czego sześć było w bardzo złym stanie technicznym. Pojazdy miały nawet 14 lat. Niedawno strażnicy wycofali z eksploatacji jeden samochód, a dwa kolejne przygotowują do złomowania. – To kolejny etap wsparcia skierowanego do nas – przypomina komendant Straży Miejskiej w Olsztynie, Jarosław Lipiński. – Nasze wyposażenie jest coraz lepsze, a trwająca budowa Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa (przy ul. Augustowskiej – red.) sprawi, że komfort pracy, a przez to jej efektywność, się zwiększy.
Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu zatrzymanych. Jednak pojemne bagażniki pozwalają np. załadować specjalne bariery, słupki, by odpowiednio realizować zadania związane z ruchem drogowym.
W poprzednim roku straż miejska przewiozła do izby wytrzeźwień niemal trzy tys. osób, w tym już ponad dwa tys. Ponadto strażnicy przewożą osoby zatrzymane, podejrzane o popełnienie przestępstw i wykroczeń, bezdomnych do schroniska.
mgres