Budynek I LO z iluminacją

Kolejny śródmiejski obiekt zyskał ozdobne oświetlenie. To I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Mickiewicza. Efekty można już podziwiać.
Pierwsze podejście do oświetlenia gmachu miało miejsce w 2016 roku. Efekt osiągnięty został przy okazji odbywających się wówczas warsztatów „Miasto światła”. – O takie oświetlenie bardzo zabiegało stowarzyszenie absolwentów naszej szkoły – przyznaje dyrektor I LO Jolanta Skrzypczyńska. – Cieszę się, że wspólnie z władzami miasta udało nam się zrealizować to zadanie.
I LO to najstarsza publiczna szkoła średnia w Olsztynie, jednocześnie pierwsza polska szkoła na Warmii i Mazurach. Sam budynek, w którym mieści się I LO im. Adama Mickiewicza, został oddany do użytku ponad 130 lat temu, 30 września 1887 roku.
Zabytkowy budynek liceum to kolejny olsztyński obiekt, którego walory będzie podkreślać światło. Dotychczas stało się tak w przypadku kilku najważniejszych zabytków, w tym zamku, Wysokiej Bramy, ratusza, kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa czy obserwatorium.
Iluminacja obiektu przy ul. Mickiewicza wpisuje się w opracowany w poprzednim roku miejski plan rozwoju oświetlenia w mieście. Na jego podstawie powstała koncepcja obejmująca ulice Partyzantów, Kruka, Stare Miasto, starą Warszawską, czyli trasy spacerowo-handlowej od dworca Olsztyn Główny przez Stare Miasto w kierunku Kortowa.
mgres