Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze”

W Starym Ratuszu odbył się ósmy Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze”, promujący regionalnych wydawców i wydawane przez nich książki. Były stoiska oficyn wydawniczych z Warmii i Mazur i stoisko wydawnictw niemieckich, były promocje i targi książek, spotkania z autorami i ilustratorami oraz dwudniowe warsztaty. W Starym Ratuszu zaprezentowało się czternaście wydawnictw.
Zgodnie z przyjętym zwyczajem podczas przeglądu „MojeTwojeNasze” rozstrzygnięto konkurs „Ars Libris” na najlepszą książkę Przeglądu Wydawnictw Regionalnych 2018. W konkursie publiczności zwyciężyło wydawnictwo Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa. Głosujący uznali, że najlepszą książką przeglądu były wydane przez stowarzyszenie „Obrazki działdowskie” Ewy Zakrzewskiej.
Pracownia Wydawnicza ElSet otrzymała dwie główne nagrody: za Kancyonał Pruski oraz za „Elementarz warmiński” Izabelli Lewandowskiej i Edwarda Cyfusa. III nagroda przypadła Agencji WIT za książkę „Magiczne wsie południowej Warmii”.
Spore zainteresowanie (mimo nietypowej pory) wywołało spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim – powieściopisarzem i publicystą, laureatem Paszportu Polityki i autorem książki „Jak zawsze” nagrodzonej statuetką Bestsellery Empiku. Spotkanie prowadził Wojciech Ogrodziński.

Mirosław Rogalski