OBO. Czas na głosowanie

3,7 mln zł jest do podziału w tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy właśnie rozpoczęli głosowanie nad najlepszymi projektami. – Po 110 tys. złotych wydamy na każde z 23 olsztyńskich osiedli oraz po 300 tys. złotych na każdy z czterech projektów zintegrowanych – informuje prezydent Piotr Grzymowicz.
Wnioski mógł złożyć każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 15. rok życia oraz organizacje pozarządowe z siedzibą na terenie naszego miasta. Zadania mogły dotyczyć przedsięwzięć, za które odpowiada gmina i powiat. – Tegoroczne głosowanie rozpoczęło się 10 września i potrwa do 23 września. Wyniki VI edycji OBO poznamy 22 października – zapowiada prezydent Olsztyna.
Łącznie będzie można głosować na ponad 150 projekty. Choć wiele z nich związanych jest z poprawą np. nawierzchni chodników i oświetlenia na osiedlach, to widać, że olsztyniacy wykazali się ogromną pomysłowością. Wiele projektów dotyczy np. urządzenia kin na powietrzu. Kina plenerowe chcą mieć u siebie również mieszkańcy Podgrodzia, Nagórek i osiedla Pojezierze.
mgres

naszat