Radni przeciw zmianie nazwy ulicy

Komisji gospodarki komunalnej rady miasta nie podoba się idea, by część al. Warszawskiej nazwać Uniwersytecką. To jeden z pomysłów z okazji przyszłorocznego jubileuszu XX-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Największa uczelnia publiczna na Warmii i Mazurach 1 czerwca 2019 r. będzie obchodzić swoje okrągłe urodziny. Władze uniwersytetu, już się szykują na to wydarzenie. UWM proponuje m.in. postawić z tej okazji przy drogach wjazdowych do Olsztyna tablice „podkreślające dumę i więzy ze swoją „Alma Mater” o treści: „Olsztyn – Miasto Uniwersyteckie”. Największe na razie emocje budzi jednak pomysł zmiany nazwy części al. Warszawskiej na al. Uniwersytecką. Chodzi o fragment trasy od starej pętli autobusowej w Kortowie w kierunku wylotu w stronę Warszawy.
Wnioskiem tym zajęli się już radni z komisji gospodarki komunalnej rady miasta. I wydali opinię negatywną. – Jestem jak najbardziej za tym, żeby uczelnia miała swoją aleję w Olsztynie. Idealną ulicą byłoby planowane połączenie ul. Wilczyńskiego z al. Warszawską – zaznacza Łukasz Łukaszewski, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej rady miasta. – Jednak trudno zgodzić się, by w tym celu dzielić obecną al. Warszawską.
mgres

naszat