Specjalny infokiosk pod katedrą.

Dodatkowo pojawiła się ogromna tablica. Wzbogaciła ona olsztyńskie planty
Infokiosk został uruchomiony przy okazji rewaloryzacji plant przy ul. Pieniężnego. Pracujące przez całą dobę urządzenie jest wyposażone w 32-calowy ekran dotykowy oraz głośniki. Można w nim zdobyć najważniejsze informacje dotyczące fortyfikacji dawnego Olsztyna. Co ciekawe – urządzenie wykorzystywane jest też do propagowania bieżących wydarzeń, jakie odbywają się w mieście. Te wyświetlane są na dole ekranu.
W pobliżu infokiosku umieszczona została dwustronna tablica informacyjna z mapą szlaku fortyfikacji i legendą oraz specjalny pulpit z zarysem historii olsztyńskich fortyfikacji. Poza tym w internecie ruszyła specjalna strona poświęcona tej tematyce (http://www.fortyfikacje.olsztyn.eu/). To, zdaniem ratuszowych urzędników, jednocześnie doskonała propozycja historycznego spaceru. – Prezentujemy tam ponad 20 najważniejszych obiektów Starego Miasta – informuje Gabriela Konarzewska, dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta. – Każdy z nich ma swój opis, nie brakuje też fotografii przedstawiających obecny wygląd tych reliktów.
Prezydent Piotr Grzymowicz: – Warto poznawać przeszłość, by móc dumnie patrzeć w przyszłość, dlatego zachęcam zarówno turystów, jak i osoby, na co dzień przebywające w Olsztynie do korzystania z naszej nowej propozycji.
mgres

naszat