Oszust złapany pod bankiem

Zatrzymany czekał na pieniądze podając się za fałszywego funkcjonariusza. W ten sposób chciał oszukać 82-letnią kobietę.
Za pośrednictwem Twittera Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie policjanci ostrzegając mieszkańców poinformowali, że na terenie Olsztyna ponownie pojawili się oszuści działający metodą na tzw. „funkcjonariusza CBŚP”. Zaledwie w ciągu kilku godzin oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od 12 mieszkańców miasta. Niestety jedna z kobiet – 83-latka uwierzyła w opowieść rzekomego policjanta i przekazała oszustowi 20 tys. zł.
Na szczęście stratę 40 tys. zł udaremnili pracownicy jednej z placówek bankowych mieszczących się przy ul. Kruka w Olsztynie. Bankowcy w porę zorientowali się, że 82-latka, która próbuje wypłacić ze swojego konta taką kwotę może stać się ofiarą oszustwa. Natychmiast o swoich podejrzeniach zaalarmowali policjantów. Po chwili pod bankiem pojawili się wywiadowcy oraz kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy dostrzegli i zatrzymali podejrzanego mężczyznę. 42-latek czekał na starszą kobietę. Policjanci przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie został przesłuchany. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty: oszustwa oraz usiłowania oszustwa, do których częściowo się przyznał.
mgres

naszat