Nowe radiowozy dla policji

Władze miasta przekazały policji 200 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup 7 oznakowanych i nieoznakowanych wozów patrolowych.
Pieniądze zostały przekazane na konto Funduszu Wsparcia Policji przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Za te środki zakupionych zostanie 7 nowych radiowozów na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
Pierwszy to nieoznakowany Suv nieoznakowany przeznaczeny dla Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu. 3 oznakowane radiowozy zasilą posterunki policji w Olsztynie. Kolejne trzy będą nieoznakowane m.in. dla Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Przestępczością przeciwko Mieniu. – Nowe pojazdy zdecydowanie usprawnią działanie funkcjonariuszy, dzięki czemu będą mogli zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podkreśla prezydent Olsztyna. – Zakup radiowozów bez wątpienia pomoże sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i przyczyni się do zwiększenia liczby patroli.
Miasto wsparło również finansowo zakup dwóch psów patrolowo-tropiące rasy owczarek niemiecki. Wabią się Ares i Lego.
mgres

naszat