Wiadomo kto chce rozbudować linię tramwajową

Otwarte zostały oferty na budowę trakcji tramwajowej. Teraz czas na ocenę złożonych propozycji. W wymaganym terminie swoje oferty przedstawiły trzy podmioty, zainteresowane budową kolejnego odcina tramwajowej linii w Olsztynie. Dwie z firm realizowały prace przy budowie pierwszej części inwestycji.
Na realizację zadania przeznaczonych było ok. 246 mln złotych. Najkorzystniejsza oferta, choć droższa od zarezerwowanej kwoty, przedstawiona została przez konsorcjum Mosty Łódź i Balzolę wyniosła 393,6 mln złotych. Konsorcjum firm Intercor z Torpolem oczekuje za wykonanie inwestycji 507,6 mln, a Strabag – 540,3 mln złotych.
Teraz czas na ocenę złożonych ofert i decyzję w sprawie rozstrzygnięcia przetargu. W tym etapie wybudowana ma zostać trakcja tramwajowa łącząca os. Pieczewo z Dworcem Głównym i Śródmieściem. Torowisko poprowadzone zostanie ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego do już istniejącej infrastruktury na ul. Kościuszki. Między Krasickiego a Synów Pułku zaplanowano estakadę.
mgres

naszat