Skwer jak nowy

Oficjalnie otwarto po rewitalizacji skweru przy pl. Pułaskiego w okolicy C. H. Manhattan. Przez wiele lat miejsce znajdujące się pomiędzy ul. Kościuszki a pl. Pułaskiego zdecydowanie nie był wizytówką tej części Olsztyna. Mocno zaniedbany, nie zachęcał do zatrzymania się w tym miejscu. Ale to już przeszłość – teraz ma zachęcać do odpoczynku całe rodziny.
Odnowiony skwer został właśnie otwarty. I to uroczyście. W programie imprezy znalazły się m.in. animacje, występy dzieci i młodzieży oraz okolicznościowy tort. Z kolei olsztyński przewodnik turystyczny Marian Jurak zaprosił zainteresowanych na spacer, w czasie którego opowie o tym miejscu, jak również związanych z nim znanych postaciach Olsztyna.
Rewitalizacja jest efektem pozyskania dotacji unijnej. Objęła ona m.in. zagospodarowanie zieleni miejskiej, budowę nowych ścieżki dla pieszych, sceny i mini placu zabaw oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci i oświetlenie). Teren został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace pochłonęły ponad 850 tysięcy złotych, a przeprowadziła je firma Skanska.
mgres

naszat