Rekord w Szymanach

Dwustutysięczny pasażer został obsłużony w porcie lotniczym w Szynach. Stało się to podczas odprawy lotu czarterowego do Burgas w Bułgarii. Jak podkreślają władze portu lotniczego Olsztyn-Mazury, to niejedyny powód do świętowania. Zaledwie dzień wcześniej samolotem z Dortmundu przyleciał do Szyman 50-tysięczny pasażer w 2018 roku.
Miesiąc czerwiec był również rekordowy, jeśli chodzi o liczbę odprawionych osób w ciągu jednego tygodnia. Wystarczy wspomnieć, że w okresie od 25 czerwca do 1 lipca na lotnisku odprawiono dokładnie 3205 osób.
Władze portu Olsztyn-Mazury jednocześnie podkreślają, że ruch pasażerski rozwija się zgodnie z założonym planem. Zgodnie z nim, do końca roku na lotnisku odprawionych zostanie 114 tys. podróżnych.
W czerwcu swoją premierę miało wspomniane połączenie do słonecznego Burgas. W pierwszy lot samolot obsługiwany przez przewoźnika Small Planet zabrał 164 pasażerów, w tym jedno dziecko do 2 lat oraz grupę pasażerów z obwodu kaliningradzkiego. Pokonanie odległości około 1,5 tys. km zajęło około 2,5 godziny.
mgres

naszat