Indykpol AZS Olsztyn w Pucharze CEV

Indykpol AZS Olsztyn po 10 latach wrócił do europejskich pucharów.  Akademicy rywalizację w Pucharze CEV rozpoczną od rozgrywek  z fińskim zespołem Hurrikaani Loimaa. – Otwieramy nowy rozdział w historii piłki siatkowej – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz – największe sukcesy na arenie międzynarodowej AZS świętował w 1978 roku, gdy zakwalifikował się do finału Pucharu Zdobywców Pucharów (dzisiejszy odpowiednik Ligi Mistrzów). Mam nadzieję, że teraz nasi siatkarze znów udowodnią, że są w szczytowej formie.
A to, że i siatkarze i trener są gotowi sprawdzić się na arenie międzynarodowej podkreśla także sponsor strategiczny – firma Indykpol. – Nie mam wątpliwości, że wsparcie finansowe, które zapewniamy klubowi to dobrze wydane pieniądze – zaznacza Piotr Kulikowski, prezes firmy Indykpol – jesteśmy olsztyńską firmą i dlatego wspieramy lokalny klub. A siatkówka to dobre miejsce do promocji firmy. Akademicy zapewniają nam dobrą promocję,  co widać po meczach, na które często przychodzi nadkomplet kibiców.
Aby klub mógł wziąć udział w rozgrywkach międzynarodowych władze Olsztyna i województwa przekazały na ten cel dodatkowe środki  – po 130 000 złotych.
Dziś bez pieniędzy nie da się osiągać dobrych wyników sportowych – podkreśla marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin – i dlatego cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do udziału naszych akademików w rozgrywkach międzynarodowych.
Indykpol AZS Olsztyn jest jedynym reprezentantem Polski w pucharze CEV.  Po losowaniu wiemy już, że  rywalem w 1/32 Pucharu będzie fińska drużyna Hurrikaani Loimaa. Pierwszy mecz odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur w dniach 6–8 listopada  (dokładna data do ustalenia), a rewanż tydzień później (13–15 listopada) w Finlandii. Zwycięzca tej pary awansuje do 1/16 finałów.
mgres

naszat