Jest dostawca tramwajów do Olsztyna

Turecki Durmazlar został wybrany na dostawcę taboru tramwajowego dla Olsztyna. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Piotr Grzymowicz.
W przetargu na dostawę nowego taboru dla Olsztyna turecki Durmazlar złożył jedyną ofertę. Kontrakt dotyczy produkcji najpierw 12 tramwajów, a w przyszłości kolejnych 12. Na ten cel miasto było gotowe wydać 110 mln zł. Kwota zaproponowana przez Turków mieści się w budżecie zarezerwowanym przez ratusz. Oferty w przetargu na dostawę taboru miasto otworzyło w drugiej połowie lutego. Ostatnie miesiące te czas, w którym miasto sprawdzało ofertę pod względem formalnym. Wiązało się to z licznymi zapytaniami kierowanymi do tureckiego producenta. W końcu sprawa się wyjaśniła. – Decyzja zapadła, wybór dokonany. Turecki Durmazlar zwycięzcą przetargu na dostawę taboru tramwajowego dla Olsztyna – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Wymagania były wysokie, ale tureckiemu producentowi udało się spełnić nasze oczekiwania.
Teraz decyzja o rozstrzygnięciu zostanie sprawdzona przez prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Ten ma na to 14 dni czasu. Władze miasta umowę z tureckim Durmazlarem planujemy podpisać w pierwszej połowie czerwca. Zgodnie z warunkami przetargu pierwsze dwa tramwaje mają zostać dostarczone w ciągu 18 miesięcy od jej podpisania. Kolejne będą dostarczane sukcesywnie, co miesiąc dwa kolejne.
mgres

naszat