Ginekologia z Olsztyna w czołówce

Aż 61 placówek medycznych z całej Polski rywalizowało o miano najlepszej w kategorii „Ginekologia”. Nie było zaskoczenia, kiedy w czołówce ponownie znalazły się oddziały Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.
Lekarze z oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz ginekologii onkologicznej w Olsztynie mają powody do dumy. Drugi rok z rzędu znaleźli się w czubie rankingu opracowywanego przez tygodnik Wprost. Tym razem zajęli wysokie piąte miejsce (poprzednio drugie).
Najpierw organizatorzy akcji wysłali ponad 2 tys. zaproszeń do udziału. Ankiety, o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Wśród nich znaleźli się pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi. Razem stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniono oddziały.
W kategorii „Ginekologia”, tak jak w zeszłym roku zwyciężył Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Za Szpitalem Wojewódzkim w Olsztynie znalazły się zaś szpitale warszawskie (Szpital Specjalistyczny „Inflancka”, Centrum Medyczne „Żelazna”, Instytut Matki i Dziecka), Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
mgres

naszat