Z Szyman do Dortmundu

Połączenie lotnicze z lotniska Olsztyn-Mazury do Zagłębia Ruhry zostało uruchomione. Jako pierwsi pasażerowie przylecieli z Dortmundu na pokładzie Airbusa A321. Samolot, który zgodnie z rozkładem wylądował w Szymanach o godz. 10.55, został przyjęty wodnym salutem, do czego wykorzystano armatki z wozów gaśniczych będących na wyposażeniu portu.
Połączenie do Zagłębia Ruhry było jednym z bardziej oczekiwanych, czego dowodem była przeprowadzona wcześniej przez kierownictwo lotniska internetowa sonda. Punktualnie o godz. 11.25 samolot udał się w lot powrotny do Zagłębia Ruhry. Przypomnijmy, że kursy na tej trasie będą się odbywały w poniedziałki oraz piątki.
Bilety na pierwszą podróż do Dortmundu można było nabyć już za 59 zł. Należy wziąć jednak pod uwagę, że są to ceny promocyjne.
Przedstawiciele linii obsługującej te połączenie są nastawieni optymistycznie. – Biorąc pod uwagę historyczne uwarunkowania, związki między regionami, uważamy, że będzie to trasa ciesząca się powodzeniem. Liczymy, że wzmocni relacje biznesowe i pobudzi zainteresowanie wypoczynkiem na Warmii i Mazurach – mówił Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy Wizz Air.
mgres

naszat