Ratusz wydał nietypową książkę

„O smogu – naszym wrogu” – to tyłu książeczki wydanej przez Urząd Miasta. Ostatnia zima pokazała, że temat jest bardzo aktualny. – Smog jest następstwem nieodpowiedzialnych zachowań, stosowania starych instalacji grzewczych i spalania śmieci – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Problem dotyczy nas – dorosłych, jednak na jego skutki narażone są osoby najbliższe naszemu sercu, nasze dzieci. Czas na zmiany, odpowiedzialne decyzje i odejście od starych przyzwyczajeń.
Aby wykształcić odpowiednie nawyki już od najmłodszych lat Urząd Miasta Olsztyna wydał książeczki edukacyjne dla, skierowane dla dzieci w wieku 6 – 8 lat. W środku znalazły się kolorowanki, zgadywanki, łamigłówki i krzyżówki. – Umysł malucha szybko chłonie wiedzę i wykorzystuje ją w praktyce, szczególnie kiedy podana jest w formie zabawy – dodaje prezydent Grzymowicz – z naszej książeczki najmłodsi dowiedzą się czym jest smog i jak zapobiegać jego powstaniu. Bohaterem książki jest Filip, który pokazuje jak walczyć z „naszym wrogiem smogiem”.
Książeczki zostały wydrukowane w nakładzie 5 tysięcy sztuk. Będą rozdawane najstarszym przedszkolakom oraz najmłodszym uczniom szkół podstawowych w Olsztynie.
mgres

naszat