Imponujący WOŚP w Olsztynie

Po ponad dwóch miesiącach wreszcie ostatecznie podsumowano XXVI finał Wielkiej Świątecznej Orkiestry w Olsztynie. Padła rekordowa kwota.
Organizatorem sztabu WOŚP w Olsztynie, byli harcerze, a konkretnie Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały. W końcu udało się podsumować wszystkie wpływy, w tym te pochodzące z licytacji prowadzonych w internecie. Ostateczna kwota wyniosła 503 tys. zł 928 zł. Przypomnijmy, że rok temu było to 450 tys. zł.
Olsztyński sztab był największym w całym województwie warmińsko-mazurskim. Pracowało w nim ponad 450 wolontariuszy. W przygotowaniach do akcji brało udział ponad 250 harcerzy. Harcerze współorganizowali około 50 imprez towarzyszących, 150 aukcji na Allegro, przygotowali 20 skarbon stacjonarnych, znaleźli też ponad 100 sponsorów, którzy zdecydowali się wesprzeć WOŚP. Byli także współorganizatorami koncertu głównego na scenie Staromiejskiej. – Pół miliona złotych to nowy wymiar szczodrości olsztynian. Olsztynianie, tak trzymać! – wyniki kwesty WOŚP skomentował prezydent Piotr Grzymowicz.
mgres

naszat