Drogowcy wyłączyli sygnalizację

Na próbę stało się to na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Partyzantów.
Światła w tym miejscu wyłączone zostały 7 marca. Próba ta związana jest z prowadzoną obecnie przebudową ul. Partyzantów. Ta zamknięta jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Lanca do dworca głównego. Na ten czas wprowadzono nową organizację ruchu. Kierowcy z poruszający się ulicami m.in. Dąbrowszczaków, Mazurską i Mickiewicza wyjeżdżają ul. Lanca w ul. Partyzantów i dalej zatrzymują się na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja. – Na tym odcinku tworzą się ogromne korki. Zapchana jest cała ul. Lanca i Mickiewicza – mówi Sławomir Kałwianiec, olsztyński taksówkarz zasiadający w miejskiej komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Powodem zatorów jest właśnie sygnalizacja, która zatrzymuje kierowców przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 1 Maja.
Jak na razie nie udało się znaleźć lekarstwa na tę sytuację. Rozwiązaniem problemów ma być właśnie wyłączenie sygnalizacji. Pierwsze dni pokazały, że korki zniknęły.
Przypomnijmy, że wcześniej takie kroki drogowcy podjęli w przypadku sygnalizacji na placu Bema. Od połowy lutego. W godzinach od godz. 7.30 do 16.30 świeci się sygnał pulsujący żółty. We wcześniejszych i późniejszych porach dnia sygnalizacja pracuje w cyklu normalnym. Propozycja ta została zaakceptowana przez miejską komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej członkowie po przeprowadzeniu obserwacji skrzyżowania potwierdzili, że dzięki temu poprawiła się przepustowość, nie ma zatorów tworzonych przez pojazdy.
mgres

naszat