Ostatni bieg CITY TRAIL w edycji już w sobotę!

W sobotę, 10 marca odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Już dzisiaj wiadomo, że 257 zawodników wzięło udział w co najmniej czterech biegach i zrealizowało cel, jakim jest ukończenie cyklu. Do tej grupy nadal mają szansę dołączyć kolejne osoby – blisko 150 biegaczy i biegaczek ma na koncie trzy biegi. Elektroniczne zapisy do zawodów trwają do końca dnia we wtorek, 6 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu.
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu – ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności.

Na trasie nad Jeziorem Długim rywalizacja w tym sezonie jest bardzo zacięta – w pięciu biegach było trzech zwycięzców. Jednym z nich jest Paweł Pszczółkowski, który wygrał dwa razy i jest aktualnie na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Nie oznacza to, że może już spać spokojnie – nadal szanse na zwycięstwo mają Tomasz Kowalski i Dawid Worobiec. Wśród kobiet liderką jest Aleksandra Wiśniewska, ale start w sobotnich zawodach zapowiedziała Aleksandra Lisowska, która ma na koncie trzy wygrane biegi, więc jeśli pojawi się nad Jeziorem Długim na ostatnich zawodach, najpewniej to ona zostanie zwyciężczynią cyklu.
Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 3 kwietnia w auli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

naszat