Płać podatki w Olsztynie

– Co roku składamy deklarację PIT, w której każdy z nas oblicza ile pieniędzy w podatkach oddaje do budżetu państwa – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Część tej sumy wraca do nas, mieszkańców miast i gmin, to z nich utrzymujemy edukację, kulturę, miejską infrastrukturę czy komunikację. Zachęcam wszystkie osoby, które  mieszkają w stolicy Warmii do płacenia podatków właśnie w Olsztynie.
W 2017 roku z podatku od osób fizycznych do budżetu Olsztyna wpłynęło ponad 249 mln zł, co stanowi prawie 20  proc. całego budżetu miasta. Ta kwota pozwoliła dofinansować olsztyńską oświatę, zdrowie i politykę społeczną, transport i łączność, gospodarkę komunalna, ochronę środowiska czy kulturę fizyczną.
Władze miasta przekonują, że warto zameldować się w Olsztynie i mieć realny wpływ na wygląd i funkcjonowanie miasta, w którym się mieszka. Od tego roku można to zrobić nie wychodząc z domu. Wszystko dzięki e-usłudze, która umożliwia załatwienie formalności przez Internet. E-meldunek pozwala na zameldowanie zarówno na pobyt stały jak i czasowy, a procedura jest szybka, prosta i całkowicie bezpłatna. Jedynym warunkiem jest posiadania profilu zaufanego, który umożliwi potwierdzenie naszej tożsamości w sieci. Link do E-meldunku można znaleźć wśród innych oferowanych przez olsztyński urząd e-usług na platformie: www.cyfrowy.olsztyn.eu
mgres

naszat